VIDEO Kentoš na rovinu: Chalani by si mali uvedomiť, že reprezentovať Slovensko je česť!

Tréner reprezentácie do 21 rokov Jaroslav KentošTréner reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Na nedeľnom zraze slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov v Nitre ešte chýbali legionári Tomáš Suslov z holandského Groningenu aj Ľubomír Tupta z talianskeho Hellasu Verona. Obaja si plnili klubové povinnosti a k tímu, ktorý čakajú kvalifikačné súboje ME 2021 s Azerbajdžanom a vo Francúzsku sa pripoja v priebehu najbližších hodín.

Tréner SR Jaroslav Kentoš nemal k dispozícii ešte ani niektorých hráčov zo slovenskej Fortuna ligy, ktorí si v nedeľu tiež plnili povinnosti v kluboch. V čase zrazu sa mu hlásilo šestnásť futbalistov z 24 nominovaných. "Všetci hráči, ktorí boli včera v hre v ligovom kole sa dnes zišli na úvodnom zraze. Ostatní hráči, ktorí hrajú dnes podvečer prídu v priebehu večera až zajtrajška. Po zápase Pohronie - Slovan prídu Dominik Špiriak a Dávid Strelec, po zápase Trenčína prídu Kubo Kadák a Maťo Šulek. Suslov mal dnes zápas proti Ajaxu, príde v priebehu noci a Ľubo Tupta hrá dnes s Veronou, ten príde v priebehu zajtrajška," povedal médiám na reprezentačnom zraze kouč SR 21.

 

Musíme byť obozretní

Mladí Slováci odohrajú kvalifikačný dvojzápas proti Azerbajdžanu vo štvrtok 8. októbra o 16.30 h v Nitre, resp. s Francúzskom v pondelok 12. októbra o 21.00 h v Štrasburgu. Kentoš momentálne rozmýšľa najmä nad prvým duelom v domácom prostredí. Slováci už majú minimálnu šancu na postup na ME, v konkurencii silných Francúzov či Švajčiarov nie je reálna ani druhá barážová priečka. Postúpiť už nemôže ani Azerbajdžan, ktorý tak výrazne obmenil zloženie kádra.

"Čaká nás húževnatý súper, ktorý je dobre organizovaný v defenzíve. Má šikovných hráčov smerom dopredu, sú individuálne technicky zdatní. Musíme byť obozretní," uviedol na margo tohto zápasu Kentoš. Až po ňom začne myslieť na Francúzov. "Popri Švajčiarsku sú ďalším favoritom našej skupiny. Majú podobnú tímovú kvalitu a myslím si, že z individuálnej stránky sú ešte lepší. Naši chalani by si mali uvedomiť, že reprezentovať svoju krajinu je česť. Verím, že k tomu aj takto pristúpia a na tréningoch a v zápasoch ukážu všetko, čo v nich je."

Viac o téme: Francúzsko Azerbajdžan Ľubomír Tupta Slovensko 21 Jaroslav Kentoš Tomáš Suslov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Henrich Mišovič; VIDEO: TASR/Henrich Mišovič
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy