Zahanbujúci debakel Liverpoolu nikto nečakal: Klopp nevedel nájsť vysvetlenie!

Sklamaní hráči Liverpoolu po výprasku od Aston VillySklamaní hráči Liverpoolu po výprasku od Aston Villy Zdroj: SITA/AP/Cath Ivill

LONDÝN - Po troch víťazstvách v úvode nového ročníka Premier League narazili futbalisti majstrovského Liverpoolu na dno. V nedeľnom zápase 4. kola najvyššej anglickej súťaže utrpeli na ihrisku Aston Villy debakel 2:7, o ktorý sa hetrikom pričinil útočník Ollie Watkins.

Domácich naštartovala chyba brankára Adriana v rozohrávke v 4. minúte, ktorú využil Watkins a rovnaký hráč dal v 22. minúte aj exportný druhý gól. Hoci Mohamed Salah znížil, domáci ešte do prestávky dali dva presné zásahy, Watkins hlavou na 4:1 skompletizoval hetrik. V druhom dejstve disponovaní domáci dali aj piaty gól po krásnej strele Rossa Barkleyho, Salah ešte znížil druhým zásahom v súboji, ale klub z Birminghamu pridal ďalšie dva góly vďaka kapitánovi Jackovi Grealishovi.

Prvýkrát od roku 1953 sa stalo, že úradujúci anglický šampión inkasoval v pomajstrovskej sezóne sedemgólový prídel. Tréner Jürgen Klopp pre výpadok svojho tímu nevedel nájsť vysvetlenie. "Bolo to niečo nečakané, žiaľ, je to realita. V jednom zápase sa na nás zosypalo všetko zlé, čo sa mohlo. Verím, že zdvihneme hlavu a vrátime sa k predošlým výkonom," uviedol nemecký kouč a priznal, že prvý gól mohol narušiť pohodu jeho tímu. "Určite mal vplyv na vývoj zápasu, no nebol hlavnou príčinou vysokej prehry. Tou bolo, že sme sa nedržali nášho plánu."

Jürgen Klopp Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Tréner Aston Villy Dean Smith po skalpe favorita žiaril šťastím. Birminghamský tím sa v minulom ročníku zachránil v Premier League na poslednú chvíľu na úkor Bournemouthu a Watfordu, do novej sezóny však vstúpil impozantne. Na konte má plný počet deväť bodov za tri víťazstvá, pred skalpom Liverpoolu dokázal zdolať 3:0 Fulham a 1:0 Sheffield United. "Jürgen Klopp mi po zápase povedal 'wau', a to už niečo znamená. Sme na správnej ceste. Chlapci podali perfektný výkon, taktické pokyny splnili na sto percent. Bol to najkrajší večer v mojej trénerskej kariére," poznamenal Dean.

Viac o téme: Jürgen Klopp Aston Villa Liverpool FC Dean Smith