Solskjaer to povedal bez servítky, cítil sa hrozne: Je to hanba! Najhorší deň v kariére

Ole Gunnar SolskjaerOle Gunnar Solskjaer Zdroj: SITA/AP/Oli Scarff

MANCHESTER - Gólové hody priniesol šláger kola, v ktorom hráči Tottenhamu Hotspur deklasovali domáci Manchester United 6:1. Obrovské sklamanie po zápase neskrýval kouč červených diablov" Ole Gunnar Solskjaer, ktorý označil prehru za najhoršiu v jeho hráčskej aj trénerskej kariére v Manchestri United.

Po dva góly strelili Harry Kane a Son Heung-Min. "Červení diabli" začali dobre a už v 2. minúte premenil jedenástku Bruno Fernandes. Hostia však expresne otočili stav, keď najprv vo 4. minúte vyrovnal Tanguy Ndombele a o tri minúty neskôr skóroval Son Heung-Min. Domácim ešte viac skomplikoval situáciu Anthony Martial, keď v 28. minúte videl červenú kartu za úder súpera do tváre. Tottenham vzápätí využil presilovku, keď sa po prvý raz presadil Kane a do polčasovej prestávky pridal svoj druhý zásah Son Heung-Min.

Katastrofálny večer United pokračoval aj po zmene strán, v 51. minúte pridal piaty gól "kohútov" Serge Aurier a v 79. premenil pokutový kop Kane. Manchester United inkasoval šesť gólov v Premier League iba po tretí raz, predtým v roku 1996 od Southamptonu a 2011 od mestského rivala City. Zároveň je Tottenham jediný tím v histórii, ktorému sa podarilo na Old Trafford skórovať štyrikrát v prvom polčase, rovnaký kúsok dokázal v roku 1957.

"Cítim sa hrozne. Je to najhorší deň v mojej hráčskej i trénerskej kariére v Manchestri United. Zodpovednosť za tento výsledok beriem na seba. Je to hanba," vyhlásil kouč "červených diablov" Ole Gunnar Solskjaer. José Mourinho, ktorého Solskjaer v roku 2018 nahradil na lavičke United, mal s Nórom súcit. "Viem sa vžiť do jeho kože. Zrejme toho po zápase veľa nenaspí, ale musí tento debakel rýchlo hodiť za hlavu a pozerať sa dopredu," pridal radu kouč Tottenhamu. Portugalský kormidelník bol unesený z výkonu svojho tímu: "Hrali sme neskutočne. Od druhej minúty sme boli na ihrisku dominantní a v útoku efektívni. Je to historická chvíľa pre Tottenham, hráčov a tiež pre mňa."

Viac o téme: Manchester United José Mourinho Tottenham Hotspur Ole Gunnar Solskjaer