Šilhavý musí riešiť problémy so zraneniami kľúčových hráčov: Čechom sa zranil ďalší útočník

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý

PRAHA - Po Patrikovi Schickovi vypadol z kádra českej futbalovej reprezentácie ďalší útočník Michael Krmenčík. Tréner Jaroslav Šilhavý na jeho miesto donominoval Zdeňka Ondráška z Viktorie Plzeň. Namiesto náhradného brankára Jiřího Pavlenku povolal na prípravný zápas s Cyprom a duely Ligy národov v Izraeli a Škótsku Tomáša Koubeka, informoval portál idnes.cz.

chick sa zranil cez víkend. Za Leverkusen dal gól, natrhnutý stehenný sval mu však neumožnil dohrať zápas so Stuttgartom (1:1) a v 19. minúte musel prepustiť miesto na ihrisku. Krmenčíka tiež vyradili svalové problémy, pre ktoré ani nenastúpil cez víkend v lige za FC Bruggy.

Pavlenka z Werderu Brémy je zdravý, ale reprezentačná akcia by mu skomplikovala návrat do klubu. "Musel by ísť do karantény. Každý región v Nemecku má trochu iné pravidlá. Každopádne zostáva v hre jeho pripojenie k tímu v Škótsku, pokiaľ by to situácia ohľadom brankárov z akéhokoľvek dôvodu vyžadovala," vysvetlil manažér českého tímu Libor Sionko.

Aktualizovaný káder českej futbalovej reprezentácie na prípravný zápas s Cyprom (7. októbra o 18.00 h v Larnake) a duely Ligy národov v Izraeli (11. októbra o 20.45 h v Haife) a v Škótsku (14. októbra o 20.45 h v Glasgowe):

brankári: Ondřej Kolář (Slavia Praha), Tomáš Koubek (FC Augsburg), Tomáš Vaclík (FC Sevilla)

obrancovia: Jan Bořil (Slavia Praha), Ondřej Čelůstka (Sparta Praha), Tomáš Petrášek (Raków Czestochowa), Filip Novák (Fenerbahce Istanbul), Pavel Kadeřábek (TSG Hoffenheim), Ondřej Kúdela (Slavia Praha), Vladimír Coufal (West Ham United), David Hovorka (Slavia Praha), Aleš Matějů (Brescia)

stredopoliari: Antonín Barák (Hellas Verona), Tomáš Souček (West Ham United), Lukáš Masopust (Slavia Praha), Alex Král (Spartak Moskva), Vladimír Darida (Hertha Berlín), Bořek Dočkal (Sparta Praha), Jan Kopic (Viktoria Plzeň), Petr Ševčík, Lukáš Provod (obvaja Slavia Praha), Lukáš Kalvach (Viktoria Plzeň)

útočníci: Adam Hložek (Sparta Praha), Zdeněk Ondrášek (Viktoria Plzeň), Matěj Vydra (FC Burnley)


Tagy: Česko Ján Šilhavý

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Efrem Lukatsky

DISKUSIA