Okrem tréningov stíha aj funkcionárske povinnosti: Matej Tóth zaberá v príprave na olympijský limit

Slovensk� chodec Matej T�thSlovensk� chodec Matej T�th Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Olympijský šampión z Ria de Janeiro 2016 v chôdzi na 50 km Matej Tóth v týchto dňoch finišuje s prípravou na 39. ročník Dudinskej päťdesiatky. Slovenský atlét by 24. októbra chcel splniť limit 3:50:00 h na budúcoročnú olympiádu v Tokiu.

Okrem tréningov však stíha aj „funkcionárske“ povinnosti. V pondelok z pozície šéfa komisie športovcov Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) debatoval v globálnom konferenčnom videohovore s prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasom Bachom.

Slovenský chodec Matej Tóth Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/František Iván

"Riešili sme aktuálnu situáciu vo svete z hľadiska športu a olympijských hier v Tokiu. Olympiáda bude, MOV je pripravený na rôzne alternatívy. Dôležité bude testovanie, dodržiavanie hygienických nariadení a, samozrejme, najlepšie by bolo, ak by už bola vakcína. Aj keby do začiatku hier nebola k dispozícii, olympiáda by sa mala uskutočniť,“ prezradil Tóth pre oficiálnu webovú stránku Slovenského atletického zväzu hlavné témy debaty. Zúčastnilo sa na nej približne 100 účastníkov globálneho hovoru členov komisie športovcov MOV, členov MOV vrátane prezidenta so zástupcami komisií športovcov národných olympijských výborov.

Prezident MOV Thomas Bach Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP Photo/Rick Rycroft, File

Tóth sa počas videohovoru spýtal prezidenta MOV Thomasa Bacha, či chodeckú súťaže na budúcoročnej olympiáde budú v Sappore podľa plánu pripraveného na tento rok. „Odpoveď bola jasná – áno,“ poznamenal víťaz z Ria. Šéf komisie športovcov SOŠV zisťoval aj to, či je možné presunúť grant MOV na 1. fórum slovenských športovcov plánované na 15. a 16. 10. 2020 v Šamoríne na iný termín, keďže pre epidemiologické opatrenia nie je možné takéto podujatie v súčasnosti zorganizovať.

 

 

„Odpoveď bola kladná, fórum nemusíme rušiť – grant 10-tisíc dolárov nám neprepadne. Budeme ho môcť zorganizovať v náhradnom termíne, keď to epidemiologická situácia umožní,“ dodal Tóth pre web atletika.sk.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Matej Tóth Thomas Bach
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/František Iván
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články