Hrošovský varuje pred dôležitým zápasom s Írskom: Bude to o maličkostiach

Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský

BRATISLAVA - Slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský má za sebou turbulentné obdobie. V jeho klube KRC Genk odvolali trénera Hannesa Wolfa, pred dvoma týždňami ho nahradil Jess Thorup. Pod Wolfom Hrošovský nehrával a slovenský reprezentant bol na odchode z klubu. Teraz je však všetko inak, 28-ročný stredopoliar odohral uplynulé tri zápasy v základnej zostave. A aktuálnu pohodu si chce preniesť aj do reprezentácie.

Na zraz pred štvrtkovým zápasom proti Írsku v baráži o Euro 2020 a zápasmi v Lige národov v Škótsku (11. októbra) a s Izraelom (14. októbra v Trnave) preto prišiel Hrošovský vo veľmi dobrej nálade. "Situácia sa zlepšila, klub odvolal trénera, ja som dostal novú šancu," uviedol spokojný Hrošovský a dodal: "Všetci sa na zápasy tešíme, nielen na Írsko. Prvý raz sú v jednom asociačnom termíne tri zápasy, je to šanca pre každého z nás."


Najdôležitejší zápas čaká na Slovákov vo štvrtok, keď odohrajú semifinále play off na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne. V prípade postupu do finále nastúpia 12. novembra na pôde víťaza duelu Bosna a Hercegovina - Severné Írsko. "Írsko bude nepríjemný súper, hrá klasický ostrovný futbal, my s nimi máme tuším štyri remízy. Predpokladám, že aj teraz to bude o maličkostiach, ale verím, že to zvládneme."

Ešte nedávno nemal v Genku Hrošovský ustlané na ružiach, tréner Wolf mu nedôveroval. Aj preto sa slovenský stredopoliar obzeral po novom klube: "Ak mám pravdu povedať, najbližšie som mal do Slavie Praha, ale v Genku to ešte nechceli riešiť a napokon k tomu neprišlo."

Teraz je však situácia lepšia, Hrošovský opäť pravidelne hráva: "Ja som dobre komunikoval aj so starým trénerom, bol veľmi komunikatívny a vďaka tomu som vedel, na čom som. Ale dostal som teraz novú šancu, vyhrali sme jeden zápas z troch, takže verím, že to bude pokračovať."


Tagy: Slovensko Írsko Patrik Hrošovský EURO 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA