Koronavírus v českom tíme: Trio hráčov z Plzne muselo opustiť reprezentáciu

Tréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý
Tréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý

PRAHA - Českej futbalovej reprezentácii nepomôžu v októbrových zápasoch na Cypre, v Izraeli a v Škótsku ani traja futbalisti Viktorie Plzeň Jan Kopic, Lukáš Kalvach a Zdeněk Ondrášek. Jeden z nich mal pozitívny test na koronavírus, a keďže bol v kontakte s klubovými spoluhráčmi, všetci traja národný tím opustili a zamierili do karantény.

Tréner Jaroslav Šilhavý dodatočne nominoval obrancu Slavie Praha Tomáša Holeša. Plzenské trio v pondelok po príchode absolvovalo testy a izolované čakalo na výsledok, ktorý v jednom prípade neskončil priaznivo. "Ostatní hráči mali test negatívny," citoval portál idnes.cz hovorcu českej reprezentácie Petra Šedivého.


Súperovi Slovenska v Lige národov už z pôvodnej nominácie postupne vypadli zranení Jakub Jankto, Patrik Schick, Michael Krmenčík a brankár Ondřej Kolář. Ďalší brankár Jiří Pavlenka nepricestoval, keďže by mal problémy s návratom do svojho klubu Werder Brémy, kde by musel do preventívnej karantény. Šilhavý dodatočne povolal brankárov Tomáša Koubka a Filipa Nguyena, obrancu Aleša Matějů, stredopoliarov Lukáša Provoda, Petra Ševčíka a Lukáša Kalvacha.


Tagy: Česko koronavírus

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Jaroslav Novák

DISKUSIA