VIDEO Nehybne ležiace telá tímových kolegov: Ani štvrtá etapa Gira sa nezaobišla bez nehody!

Luca Wackermann a Etienne van Empel po záverečnom karambole
Luca Wackermann a Etienne van Empel po záverečnom karambole

VILLAFRANCA TIRRENA - Prvý hromadný špurt na tohtoročnom Giro d'Italia vyhral francúzsky šampión Arnaud Démare, ktorý vo finiši štvrtej etapy porazil tesne slovenského cyklistu Petra Sagana.

Trojnásobný slovenský majster sveta tak ďalej čaká na víťazstvo, ktoré mu uniká od vlaňajšieho júla. Na Gire došiel Sagan druhý už v druhej etape, kedy nestačil vo špurte vedúcej skupinky na domáceho Diega Ulissiho. Oproti tomu Démare si pripísal v tejto sezóne už jedenáste prvenstvo.

Ani dnešné etapa sa ale nezaobišla bez karambolu. V dlhej cieľovej rovine skončili na zemi dvaja jazdci druhodivíznej stajne Vini Zabú-KTM Talian Luca Wackermann a Holanďan Etienne van Empel, ktorým nízko letiaca televízna helikoptéra priviala do cesty ochranné bariéry. Talian Wackermann po páde upadol do bezvedomia a museli ho previezť do nemocnice s podozrením na zlomeninu lícnej kosti. "Lucu priviezla sanitka. Vôbec nič si nepamätal," povedal športový riaditeľ tímu Francesco Frassi. Jeho tímový kolega, Holanďan Van Empel vyviazol len so škrabancami. Oboch pretekárov klasifikovali a môžu pokračovať v pretekoch. 

Do štvrtej etapy už nenastúpil jeden z favoritov pretekov Brit Geraint Thomas. Predvlaňajší víťaz Tour de France mal v pondelok ťažký pád a dnešné vyšetrenie odhalilo, že pri ňom utrpel zlomeninu panvy.

V stredu sa pelotón presunie do Kalábrie a na 225 kilometrov dlhej trase z Mileta do Camigliatello Silano sa opäť dostanú k slovu vrchári.


Tagy: Peter Sagan Luca Wackermann Etienne van Empel

Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
Eurosport; Video: Rai 1

DISKUSIA