Parádny český obrat na Roland Garros: Krejčíková so Siniakovou zabojujú o veľké finále!

Český pár Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková Český pár Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP - Alessandra Tarantino

PARÍŽ - České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou sú po dvoch rokoch v semifinále štvorhry Roland Garros. Predvlaňajšie víťazky štvorhry v Paríži si v dnešnom štvrťfinále poradili s americkou dvojicou Sofia Keninová, Bethanie Matteková-Sandsová po skoro dvoch hodinách 1:6, 6:4 a 6:2.

O finále antukového grandslamu sa štvrté nasadené Krejčíková a Siniaková stretnú s obhajkyňami titulu a tohtoročnými dvojkami pavúku Maďarkou Timeou Babosovou a domácou Kristinou Mladenovičovou.

Krejčíkovej a Siniakovej nevyšiel s Američankami prvý set, v ktorom od stavu 1:1 stratili päť hier v rade. V druhej sade sa postupne zlepšovali. Kritický moment zvládli za stavu 4:4, keď pri podaní Krejčíkovej prehrávali 0:40 a súperky mali potom ešte výhodu. "Už som bola dosť unavená, tak som si povedala, že skúsim dať pár dobrých servisov, zavrieť oči a napáliť to," opísala Krejčíková.

Po zisku gemu od radosti zdvihla ruky nad hlavu. "To som asi počas setu nikdy neurobila, ale mala som radosť. Keby sme to stratili, už by s nami bol asi koniec," povedala Krejčková. Svojim gestom predznamenala obrat v stretnutí.

Po pauze vzali Češky čistou hrou servis Keninovej, získali druhú sadu 6:4 a v tretej už boli jasne lepšie. Siniaková sa na seba síce často hnevala, ale darilo sa jej na sieti a Krejčíková hrala šikovne a s citom. "Z ničoho nič sme vyhrali druhý set a potom sa nám hralo lepšie. Je to super vybojované," uviedla Siniaková.

V tohtoročnom turnaji sa českému páru podarilo druhýkrát otočiť vývoj po prehratej prvej sade. "Stále sa hecuje, bojujeme a hľadáme medzierku, ako vyhrať. Preto sa šťastíčko nakoniec priklonilo viac k nám a vyhrávame," povedala Krejčíková a po záťahu vo dvojhre a štvorhre sa tešila na deň voľna. "Potrebujem vypnúť."

Až potom budú so Siniakovou dumať, ako pokoriť Mladenovičovú s Babosovou. Predvlani s nimi dvakrát prehrali, druhýkrát vo finále Turnaja majsteriek. "Pôjdeme do toho s tým, že na to máme," povedala Siniaková. "Vymyslíme čo najlepšiu taktiku, aby sme ich už konečne porazili," doplnila Krejčíková.

V semifinále grandslamu sú po dvoch rokoch. Naposledy došli medzi štyri najlepšie páry cestou za triumfom vo Wimbledone v roku 2018.

Viac o téme: Bethanie Matteková-Sandsová Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková Sofia Keninová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Alessandra Tarantino
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články