Štart zámorskej NHL sa posúva: Najlepšia hokejová liga sveta to tento rok definitívne balí

Komisár zámorskej hokejovej NHL Gary BettmanKomisár zámorskej hokejovej NHL Gary Bettman Zdroj: SITA/AP/Stephen B. Morton

WASHINGTON - Zámorská hokejová NHL plánuje štart budúcej sezóny na 1. januára. V utorok to potvrdil komisár súťaže Gary Bettman.

Pôvodne sa uvažovalo odštartovať ligu 1. decembra, no po rokovaní vedenia súťaže s hráčskou asociáciou sa termín posunul o mesiac neskôr. "Je to iba týždeň, čo sme oslávili úspešné dokončenie ročníka 2019-20 a korunovali Tampu Bay Lightning za šampióna. Na základe toho, čo sme sa naučili, sa teraz sústreďujeme na januárový štart," vyhlásil podľa AP Bettman.

Posunutie začiatku nového ročníka zrejme naruší plány zorganizovať na Nový rok zápas Winter Classic. Pod holým nebom sa mali na bejzbalovom štadióne v Minnesote stretnúť miestni Wild so St. Louis Blues.  

Vedenie ligy tiež informovalo, že pred novým ročníkom plánuje tímom umožniť minimálne dvojtýždňové prípravné kempy, rovnako ako tomu bolo pred reštartom v lete. Dátum ich začiatku oznámi neskôr. Istý ešte nie je ani formát súťaže, hoci Bettman vyhlásil už dávnejšie, že preferuje plnú sezónu s 82 zápasmi v základnej časti.

Viac o téme: Gary Bettman
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Stephen B. Morton
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články