České šance na titul stále žijú: Kvitová si v semifinále Roland Garros zmeria sily s Keninovou

Petra KvitováPetra Kvitová Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Česká tenistka Petra Kvitová sa druhýkrát v kariére prebojovala do semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo štvrťfinále zdolala na parížskej antuke ako nasadená sedmička Nemku Lauru Siegemundovú 6:3, 6:3. V dueli o postup do finále nastúpi dvojnásobná wimbledonská šampiónka proti štvrtej nasadenej Sofii Keninovej, ktorá v americkom derby zdolala Danielle Collinsovú 6:4, 4:6, 6:0.

Kvitovej skvele vyšiel úvod zápasu so Siegemundovou, keď dvakrát prelomila podanie Nemky a v prvom sete si vybudovala rozhodujúci náskok 4:1. Češka výborne servovala a tlačila súperku od základnej čiary. Na začiatku druhého dejstva síce dvakrát nedokázala potvrdiť brejk, za stavu 3:3 však opäť zobrala Siegemundovej podanie a zápas už s prehľadom dotiahla do úspešného konca. V Paríži vyrovnala svoje singlové maximum z roku 2012.

"Postup do semifinále Roland Garros pre mňa veľa znamená. Po tom všetkom čo som zažila som si vôbec nevedela predstaviť, že sa v Paríži ešte dostanem medzi elitné kvarteto. Kurt Philippa Chatriera je teraz pre mňa šťastné miesto. Som naozaj rada, že som mohla hrať na tomto centri a že mám opäť radosť z tenisu. Už mi chýbala," uviedla v pozápasovom rozhovore Kvitová, ktorá zahrala 22 víťazných úderov a spravila iba 15 nevynútených chýb.

Keninová, úradujúca šampiónka Australian Open, proti Collinsovej slávila úspech trpezlivou hrou. Vďaka optimálnej dĺžke úderov si vedela pripraviť dobré pozície na zakončenie výmien. Collinsová v rozhodujúcich momentoch priveľa kazila a na jej konto pribúdali dvojchyby, čo bola voda na mlyn Keninovej. Tá v treťom sete úplne ovládla dvorec a uštedrila Collinsovej "kanára".

"Rada vyhrávam trojsetové zápasy. Koncovka druhého dejstva mi nevyšla podľa predstáv, no rýchlo som sa zmobilizovala a v rozhodujúcom sete mi všetko padalo do kurtu. Som na seba hrdá," neskrývala spokojnosť 21-ročná Američanka.