VIDEO Slovenskí tenisti s trofejami v rukách: Najlepší boli Klein a Schmiedlová

Miroslav Mečíř odovzdáva trofej Lukášovi KleinoviMiroslav Mečíř odovzdáva trofej Lukášovi Kleinovi Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová si v bratislavskom NTC prevzali trofeje pre singlových víťazov päťdielnej série Peugeot Tennis Tour. Obaja si prvenstvo zabezpečili v predstihu a na poslednom podujatí v Prešove už neštartovali.

KIein si na svoje konto pripísal aj víťazstvo v debli. Medzi ženami sa na najvyššej priečke vo štvorhre umiestnili hneď dve hráčky - Chantal Škamlová a Tereza Mihalíková, ktoré zhodne získali 26 bodov. Letná séria PTT bola pre slovenskú špičku vítanou príležitosťou zahrať si súťažné zápasy v období, keď medzinárodné turnaje zrušili pre pandémiu koronavírusu.

Zľava šéftréner Národného tenisového Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Klein triumfoval vo dvojhre na turnaji Bratislava Open, v Piešťanoch i v Žiline. Celkovo nazbieral 72 bodov. "Som rád, že sa niečo takéto zorganizovalo. Bolo to super. Mohli sme sa medzi sebou porovnávať. Reštart medzinárodnej sezóny mi zatiaľ nevychádza podľa predstáv, ale dúfam, že sa ešte nakopnem," uviedol zverenec českého trénera Tomáša Krupu.

Schmiedlová získala tituly na podujatiach Privatbanka Open a v Žiline. V celkovom poradí zvíťazila so ziskom 50 bodov. "Som veľmi rada, že som absolvovala túto sériu. Dalo mi to iný pohľad na tenis. Odohrala som oveľa viac zápasov ako ostatné tenistky. Určite mi to pomohlo a aj vďaka štartu na PTT som dosiahla dobrý výsledok na grandslamovom turnaji Roland Garros, kde sa mi podarilo postúpiť do 3. kola."

Anna Karolína Schmiedlová Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku série PTT splnila svoj účel. "Keď zatvorili medzinárodný kalendár, chceli sme pomôcť našim najlepším hráčkam a talentovaným juniorom. Pripravili sme projekt turnajov po celom Slovensku. Všetky podujatia mali kvalitnú úroveň. Na úvodných dvoch v Bratislave štartovala aj Belinda Benčičová - hráčka elitnej svetovej desiatky. Naši hráči odohrali dobré zápasy, ktoré im pomohli po reštarte medzinárodnej sezóny," zdôraznil Moška.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Anna Karolína Schmiedlová Igor Moška NTC Tereza Mihalíková Lukáš Klein Chantal Škamlová Peugeot Tennis Tour
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Jaroslav Novák; VIDEO: Športky - Bublavý
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články