Košice sa už v takej situácii nechcú znovu ocitnúť: Bez pomoci klub vydrží len 5 týždňov

Július LangJúlius Lang Zdroj: TASR - František Iván

KOŠICE - Preklenutie náročného obdobia a príprava hokejového klubu na sezónu, v ktorej oslávi storočnicu, sú priority nového výkonného riaditeľa HC Košice Miloslava Klímu.

Na starosti bude mať predovšetkým ekonomický úsek, pričom do športového chodu nebude zasahovať. "Chystám sa stabilizovať klub a pokračovať v tom, čo začalo jeho vedenie. Dôležitá bude stabilizácia a príprava klubu na budúcu sezónu, v ktorej oslávime okrúhle výročie. Verím, že moje kontakty budú výhoda a že prinesiem do klubu aj ďalších nových partnerov. Mám už pripravený zoznam ľudí a firiem, ktoré chcem navštíviť," povedal Klíma.

Podľa nového výkonného riaditeľa HC Košice je pre zdravý ekonomický chod dôležitý návrat divákov na tribúny, ktorý však v súčasnosti nie je možný pre prijaté opatrenia: "Uvedomujem si, že nastupujem v ťažkých časoch. Verím, že sa všetko vyvinie k lepšiemu a že nás čakajú lepšie zajtrajšky."

"Oceliari" zatiaľ ani neodštartovali sezónu, momentálne sú v domácej karanténe pre 23 potvrdených prípadov koronavírusu. "Avizovali sme, že sezónu 2020/2021 treba posunúť a nestotožnili sme sa s termínom jej začiatku. Poznali sme hrozbu druhej vlny, ale varovali sme aj pred celkovými ekonomickými dopadmi. Verím však, že extraliga bude mať už v novembri kontúry riadne plynúcej ligy. Úlohou pána Klímu bude pomôcť nám v tomto náročnom období, priniesť nových sponzorov a zabrániť tomu, aby sme došli do situácie, aká bola v marci," povedal prezident HC Košice Július Lang.

Aj košický klub patrí k tým, ktoré budú pre ďalší chod nevyhnutne potrebovať finančné kompenzácie či už zo strany štátu, alebo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). "V utorok sme mali stretnutie s pánom Šatanom. Od štátu máme prísľuby a verím, že podpora príde rýchlo. Treba si však uvedomiť, že ak tá podpora nepríde približne do piatich týždňov, tak nebudeme schopní fungovať. Potrebujeme preto vedieť, kedy príde podpora a v akej výške," poznamenal Lang.

Viac o téme: HC Košice Július Lang Miloslav Klíma
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - František Iván
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články