Strach o legendárneho Panenku: Na JIS-ke ho udržujú pri živote, má koronavírus!

Antonín Panenka
Antonín Panenka

PRAHA - Antonín Panenka, legenda československého futbalu i klubu Bohemians Praha, má vážne zdravotné problémy. Strelca rozhodujúcej jedenástky vo finále majstrovstiev Európy v roku 1976 previezli v stredu do nemocnice na jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS).

"Antonín Panenka bol dnes vo vážnom stave prevezený na JIS do nemocnice, kde je pripojený na prístrojoch," uviedli Bohemians na sociálnych sieťach. "U Panenku bola pred malou chvíľou potvrdená nákaza koronavírusom. Ide o aktuálny test," doplnil neskôr klub.

Autor legendárneho "dloubáku" je pripojený k prístrojom, ktoré podporujú jeho životné funkcie. Bližšie informácie nechce klub, ktorého je Panenka čestný prezident, bližšie komentovať. Futbalový básnik, ako sa Panenkovi hovorilo, prežil v pražskom "Ďolíčku" väčšinu svojej kariéry, za "klokanov" odohral 14 sezón. Zeleno-biely dres Bohemians Praha potom vymenil za rovnaké farby Rapidu Viedeň. S reprezentáciou Československa získal okrem európskeho titulu z roku 1976 aj bronz na kontinentálnom šampionáte v Taliansku o štyri roky neskôr.


Tagy: Antonín Panenka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR, ČTK
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA