Bojovník Sagan sa v piatej etape pokúšal o únik: Bora na Gire s tretím druhým miestom

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: profimedia.sk

CAMIGLIATELLO SILANO - Prekvapujúcim víťazom stredajšej horskej 5. etapy Giro d'Italia sa stal taliansky cyklista Filippo Ganna z tímu Ineos Grenadiers. Majster sveta v časovke triumfoval ns náskokom 34 sekúnd pred Rakúšanom Patrickom Konradom s Bora-Hansgrohe.

Tretí skončil Portugalčan Joao Almeida (Deceuninck-Quick-Step), získal štyri bonusové sekundy a udržal si ružový dres pred lídra celkového poradia. Slovenský jazdec Peter Sagan si aj vo štvrtok oblečie cyklámenový dres pre lídra bodovacej súťaže s náskokom 5 bodov pred Arnaudom Demareom. V stredu prišiel do cieľa 124. s mankom 26:35 min.

Piata etapa bola od začiatku v znamení únikov. O jeden z nich sa pokúšal aj Sagan. Pridali sa k nemu Belgičan Thomas de Gendt (Lotto-Soudal) e Ekvádorčan Jhonathan Narvaez (Ineos), no pelotón ich najmä vďaka aktivite členov tímu Deceuninck-Quick-Step čoskoro dostihol.

"Mali sme ďalší veľmi dobrý deň na Gire s druhým miestom Patricka Konrada. Z môjho pohľadu môžeme byť s výkonom tímu spokojní. Peter si udržal cyklámenový dres, v piatich etapách sme mali tri druhé miesta, náš najhorší výsledok v cestných etapách bolo piate miesto a myslím si, že víťazstvo príde. Giro ešte zďaleka nekončí, máme pred sebou ešte 16 etáp, takže musíme zostať sústredení a každý deň tvrdo pracovať,“ zhodonotil etapu športový riaditeľ Bory Jens Zemke.

Viac o téme: Peter Sagan Patrick Konrad
  • Zdroj: TASR, športky