Íri pred kľúčovým zápasom rešpektujú silu Slovákov: Všetci hráme pre takéto dôležité zápasy

Tréner Stephen Kenny
Tréner Stephen Kenny

BRATISLAVA - Futbalisti Írska pricestovali do Bratislavy bez zraneného kapitána Seamusa Colemana a z pôvodnej nominácie na štvrtkový barážový zápas o ME 2020 vypadli aj Darragh Lenihan a Harry Arter. Tréner Stephen Kenny napriek tomu svojim zverencom verí, a to aj bez ohľadu na zlé výsledky tímu v septembrových zápasoch v Lige národov.

Írski reprezentanti sú okrem tria absentujúcich v poriadku. "Mali sme teraz hektické dni, lebo hráči, ktorí hrajú v Anglicku, mali ešte v nedeľu zápasy. Museli sme zmeniť nomináciu, ale ostatní sú v poriadku a sme pripravení na zápas," uviedol Kenny na stredajšej tlačovej konferencii. V septembrových zápasoch sa Slovákom ani Írom nedarilo. V Lige národov prehrali zverenci Pavla Hapala doma s Českom 1:3 a v Izraeli remizovali 1:1. Íri prehrali doma s Fínskom 0:1 a v Bulharsku remizovali 1:1. "Myslím si, že Slovensko vtedy nastúpilo v inej zostave, my sme tiež experimentovali. Sezóna sa len rozbiehala a chceli sme sa pozrieť, aké máme možnosti. Pre nás a aj pre Slovákov však teraz ide o najdôležitejší zápas," dodal Kenny.

Postupujúci zo štvrtkového semifinále play off si v novembri o vytúženú miestenku na EURO 2020 zahrá vo finále na pôde úspešného z dua Bosna a Hercegovina - Severné Írsko. "Všetci hráme futbal pre takéto dôležité zápasy. Tie ostatné nepodceňujeme, ale toto je niečo špeciálne. Tešíme sa na zápas," uviedol obranca Shane Duffy. Tréner Írov vie o problémoch náprotivka Hapala, ktorý nemôže počítať s brankárom Martinom Dúbravkom, obrancami Ľubomírom Šatkom a  Dávidom Hanckom ani útočníkom Michalom Ďurišom a karanténne opatrenia zabránili pricestovať aj Stanislavovi Lobotkovi. "My sme to analyzovali, ale vieme, že Slováci majú široký káder a popasujú sa s tým. My sa musíme sústrediť na náš výkon," reagoval Kenny.

Predchádzajúce zápasy Slovenska s Írskom sa skončili nerozhodne, trénerovi hostí to mierny optimizmus nedodáva: "Nevidím to tak. To je minulosť. My žijeme prítomnosťou. Slovákov rešpektujeme, je to silný protivník, ale nepodceňujeme ani naše sily a chceme sa pobiť o víťazstvo."


Tagy: Slovensko Írsko Stephen Kenny

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Niall Carson/ Pool via AP

DISKUSIA