VIDEO Gregušovej penalty á la Panenka: Na tento pokutový kop len tak nezabudneme!

Marek Rodák, Denis Vavro a Ján Greguš sar radujú z postupuMarek Rodák, Denis Vavro a Ján Greguš sar radujú z postupu Zdroj: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA - Slovenskí reprezentanti zvládli duel v semifine play-off o EURO 2020 s Írskom a postupujú do finále, kde si zahrajú o miestenku na záverečnom turnaji proti Severnému Írsku. Počas riadneho hracieho času a predĺžení gól nepadol, a tak o všetkom musel rozhodnúť penaltový rozstrel. V ňom boli šťastnejší zverenci Pavla Hapala, ktorí premenili štyri pokusy, zatiaľ čo Íri iba dva.

Zo štyroch pokutových kopov, ktoré Slovensko premenilo, si fanúšikovia určite zapamätajú práve poslednú. Tú kopal Ján Greguš a pravdepodobne nikto nečakal to, k čomu sa odhodlal. Írskeho gólmana prekvapil parádnym kopom á la Panenka. Ako keby chcel týmto poslať pozitívny signál jeho autorovi Antonínovi Panenkovi, ktorý je po ochorení na koronavírus vo vážnom stave v jednej z pražských nemocníc. Zároveň to bola aj postupová penalta, keďže Matt Doherty trafil iba brvno, a to znamenalo postup slovenských futbalistov.

"Bola to jedna z možností, vedel som dopredu, že to takto kopnem. Som rád, že to takto vyšlo. Ja som penalty ani netrénoval, je to skôr o sebavedomí a o tom, či si hráč verí. Videl som, že brankár chodí dopredu, tak som vedel, že to takto urobím," uviedol Greguš.

Gregušov úspešný pokus nadchol aj spoluhráčov. Poklonu mu vystrúhal aj kapitán Slovenska Marek Hamšík: "Klobúk dole pred Gregušovou jedenástkou, bola to pecka." 

Slováci si zahrajú 12. novembra o miestenku na záverečný turnaj vo finále na pôde Severného Írska.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16
Viac o téme: Slovensko Írsko Ján Greguš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Michal Svítok; VIDEO: RTVS
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články