Messi rozhodol o víťazstve Argentíny: Hviezda Barcelony sa postarala o jediný gól zápasu

Lionel Messi a jeho gólové oslavyLionel Messi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Agustin Marcarian

BUENOS AIRES - Futbalisti Argentíny vstúpili víťazne do juhoamerickej kvalifikácie majstrovstiev sveta 2022. Vo štvrtkovom otváracom stretnutí zdolali na vlastnej pôde Ekvádor 1:0 zásluhou kapitána Lionela Messiho, ktorý už v 13. minúte premenil jedenástku.

Na štadióne La Bombonera v Buenos Aires sa hralo za zatvorenými dverami pre opatrenia v boji proti pandémii nového koronavírusu, pre ktorú sa štart kvalifikácie v zóne CONMEBOL oddialil z marca i septembra. "Bol to ťažký rok pre celý svet vrátane Argentíny. Mali sme príjemný pocit z toho, že sme opäť hrali za našu krajinu a mohli sme potešiť ľudí. Nebol to z našej strany oslnivý výkon, ale víťazstvo sa počíta. Verím, že naša hra bude v ďalšom priebehu kvalifikácie lepšia," citovala Messiho agentúra AP. Útočník FC Barcelona síce strelil jediný gól stretnutia, no brankára súpera ohrozil len dvoma strelami a zapadol do sivého priemeru stretnutia.

Do bojov úspešne vstúpil aj Uruguaj, doma zvíťazil nad Čile 2:1 gólmi Luisa Suareza z jedenástky a Maximiliana Gomeza, ktorý rozhodol v nadstavenom čase. Suarez, bývalý spoluhráč Messiho z FC Barcelona, je so 60 presnými zásahmi najlepší strelec histórie uruguajskej reprezentácie. Trénerovi domáceho tímu Oscarovi Tabarezovi na zápase veľmi chýbala kulisa. "Neúčasť divákov mala vplyv na náš výkon, bez nich to nebolo ono. Futbal bez ľudí nie je futbal. Vo všeobecnosti je v spoločnosti veľa neistoty a ani my nevieme, ako dopadne táto kvalifikácia," vyhlásil 73-ročný trénerský veterán, ktorý vedie "Urus" od roku 2006.

Paraguaj remizoval na domácej pôde s Peru 2:2. Za domácich sa dvakrát presadil Angel Romero, oba góly Peru strelil Andre Carrillo, ktorý v 85. minúte zariadil deľbu bodov.

Argentína - Ekvádor 1:0 (1:0)
Gól: 13. Messi (z 11 m)

Viac o téme: Lionel Messi Argetnína