Suárez oplakal svoj nútený odchod z Barcelony: Prišlo mi to ponižujúce!

Lionel Messi a Luis Suárez
Lionel Messi a Luis Suárez

MADRID - Uruguajský futbalista Luis Suárez s odstupom času priznal, že odchod z FC Barcelona znášal ťažko. Španielsky klub sa po nevydarenej predchádzajúcej sezóne, v ktorej nezískal žiadnu trofej, rozhodol 33-ročného útočníka predať. Suárez zamieril do konkurenčného Atlética Madrid, za ktorý strelil pri debute dva góly.

V Barcelone získal Suárez od príchodu z FC Liverpool v roku 2014 trinásť trofejí. S 98 gólmi je tretí najlepší kanonier FC Barcelona v histórii. "Nepáčilo sa mi, ako prišlo k môjmu odchodu z Barcelony. Z celej situácie som bol smutný a niekoľko dní som pre to preplakal," povedal Suárez, ktorý prestúpil do Atlética za šesť miliónov eur a s novým klubom podpísal dvojročný kontrakt. Za jeho odchodom z Camp Nou bola údajne požiadavka nového trénera Ronalda Koemana, ktorý klubovým funkcionárom povedal, že Suárez nefiguruje v jeho plánoch.

"Sú veci, na ktoré stále nepoznám odpoveď. Aby ma poslali trénovať individuálne s tým, že nepatrím medzi 22 hráčov A-tímu, to mi prišlo ponižujúce. Bol som z toho sklamaný," dodal Suarez.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Luis Suárez

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alvaro Barrientos

DISKUSIA