Vlhovej odpadá najväčšia konkurentka: Shiffrinová oznámila smutnú správu

Mikaela ShiffrinováMikaela Shiffrinová Zdroj: SITA/AP/Pier Marco Tacca

SÖLDEN - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa nezúčastní na prvých pretekoch novej sezóny Svetového pohára v rakúskom Söldene. Na svojom facebooku v piatok oznámila, že si ešte nedoliečila zranený chrbát.

V Söldene sa najprv v sobotu 17. októbra predstavia ženy v obrovskom slalome, o deň neskôr je na programe mužský obrák. Dvadsaťpäťročná Američanka si však minulý týždeň počas tréningu zranila chrbát a na odporúčanie lekárov vynechá úvod sezóny. "Som sklamaná, ale nebudem schopná štartovať. Poradili mi oddych, aby si doliečila chrbát a mohla zdravá pokračovať po zvyšok zimy," uviedla Shiffrinová.

V rakúskom rezorte nechýbala ani raz v uplynulých ôsmich rokoch, jediné víťazstvo dosiahla v októbri 2014, keď uspela s rovnakým časom ako domáca Anna Fenningerová. Vlani obsadila druhú priečku: "Osem rokov za sebou som tam štartovala, takže je to frustrujúce, ale našťastie, zranenie nie je vážne. Zotavím sa a čoskoro som späť."

Shiffrinová nesúťažila od 26. januára, keď jej tragicky zahynul otec Jeff. Po nešťastí si zobrala niekoľko týždňov voľno, potom do sezóny zasiahla pandémia koronavírusu, pre ktorú zrušili zvyšok ročníka. V dôsledku toho prišla prvýkrát po troch rokoch o veľký glóbus, ktorý získala Federica Brignoneová. Z celkového triumfu v slalome a paralelnom slalome sa tešila slovenská reprezentantka Petra Vlhová.

 

As most of you probably know (if you don’t then mark your calendars now!) the FIS Alpine World Cup Tour opener at Sölden...

Posted by Mikaela Shiffrin on Friday, 9 October 2020

 

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Pier Marco Tacca
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články