Koronavírus na Giro d'Italia! Jeden z favoritov na triumf okamžite odstúpil z pretekov

Simon YatesSimon Yates Zdroj: SITA/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

GIOVINAZZO - Britský cyklista Simon Yates mal na Giro d'Italia pozitívny test na koronavírus a pred sobotňajšou 8. etapou odstúpil z pretekov. Jazdec tímu Mitchelton-Scott figuroval v celkovom poradí na priebežnom 21. mieste so stratou 3:52 min na lídra Joaa Almeidu. Informovala o tom agentúra AFP.

Vedenie austrálskej stajne v sobotu ráno potvrdilo, že Yates nebude pokračovať na Gire. Dvadsaťosemročný cyklista mal po 7. etape mierne príznaky ochorenia a následné testy potvrdili, že sa nakazil koronavírusom. Podľa tímového lekára Mattea Beltemacchiho sa Yates cíti celkovo dobre, počas testovania ho izolovali v hotelovej izbe a teraz bude pokračovať v karanténe.

"Každý deň meriame našim jazdcom teplotu a Simon ju mal v piatok mierne zvýšenú," informoval Beltemacchi. "Simon sa po prejavení symptómov podrobil opakovanému RT-PCR testu, ktorý vykázal pozitívny výsledok. Jeho zdravie je našou hlavnou obavou, našťastie, príznaky má iba mierne, inak je na tom dobre. Ostatní pretekári mali testy negatívne. Situáciu budeme pozorne monitorovať a v najbližších dňoch podstúpime ďalšie testy," uviedol tím Mitchelton-Scott vo svojom vyhlásení.

Yates sa pred Girom prezentoval vo výbornej forme, líder stajne Mitchelton-Scott vyhral nedávne Tirreno-Adriatico. V roku 2018 sa stal celkovým víťazom Vuelty.

Viac o téme: Giro d'Italia Simon Yates Mitchelton-Scott Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Marco Alpozzi/LaPresse via AP, Twitter Mitchelton-Scott
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články