Hrbatého zaskočila Nadalova suverénna jazda: Dať Nolemu kanára je silná káva!

Rafael Nadal získal 20. grandslamový titulRafael Nadal získal 20. grandslamový titul Zdroj: TASR/AP/Alessandra Tarantino

PARÍŽ - Bývalého slovenského tenistu Dominika Hrbatého prekvapil suverénny triumf Rafaela Nadala vo finále Roland Garros. Dlhoročný daviscupový reprezentant sledoval úvodný zápas Španiela priamo v Paríži a nepočítal s tým, že to dotiahne k 13. titulu. Na zisk trofeje favorizoval Srba Novaka Djokoviča.

"Videl som Rafu v prvom kole a myslel som si, že sa bude v priebehu turnaja trápiť. Kritizoval organizáciu turnaja aj nové lopty. Djokovič si po príchode z Ameriky rýchlo zvykol na antuku a až do semifinálového zápasu s Grékom Stefanosom Tsitsipasom podával výborné výkony. Ťažko povedať, či sa v tomto dueli nejako zasekol, alebo či ho niečo rozladilo. Dostať však od Rafu 'kanára' vo finále, to je silná káva. Nadal sa dokázal vyhecovať, dobre skoncentrovať a postaral sa o prekvapenie," uviedol Hrbatý.

Vďaka zisku 20. grandslamového titulu Nadal vyrovnal rekordný zápis Švajčiara Rogera Federera: "Rafa vyhral trinástykrát Roland Garros, čo je niečo neuveriteľné. Je to krásne číslo, ktoré sa v histórii ťažko niekomu podarí dosiahnuť. Môže sa stať, že dve legendy tenisu, ktoré sa roky naháňajú, zostanú v počte grandslamových trofejí na rovnakom čísle. Bolo by to asi férové a spravodlivé. Djokovič ich môže dostihnúť, no ani pre neho nebude ľahké vyhrávať grandslamové turnaje. V tomto roku nevyužil dve šance."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 17
Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer Dominik Hrbatý Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Alessandra Tarantino
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články