Rivalita, ktorá prerástla v úprimné priateľstvo: Federer vystrúhal Nadalovi veľkú poklonu

Roger Federer a Rafael NadalRoger Federer a Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PARÍŽ - Trinásty triumf španielskeho tenistu Rafaela Nadala na Roland Garros je podľa Rogera Federera jeden z najlepších športových výkonov v histórii. Nadal sa v nedeľu v počte grandslamových trofejí vyrovnal práve dvadsaťnásobnému šampiónovi zo Švajčiarska.

"Vždy som mal k Rafovi obrovský rešpekt ako k človeku a šampiónovi. Už dlhé roky je môj najväčší rival a vzájomne sa motivujeme k tomu, aby sme boli lepšími hráčmi. Preto je mi veľkou cťou pogratulovať mu k dvadsiatemu triumfu na grandslamovom turnaji. Obdivuhodný je najmä fakt, že až trinásť z nich dosiahol na Roland Garros. Podľa môjho názoru je to jeden z najlepších športových výkonov v histórii. Verím, že jubilejná dvadsiatka bude pre nás oboch len ďalší krok v kariére. Dobrá práca, Rafa. Zaslúžil si si to," povedal podľa agentúry AP Federer, ktorý v Paríži neštartoval pre zranenie kolena.

Nadal ovládol Roland Garros bez straty setu a vo finále nedal šancu Djokovičovi, ktorý tento rok okrem diskvalifikácie na US Open neprehral zápas. Španielov výkon uchvátil okrem iného šesťnásobného grandslamového víťaza Borisa Beckera. "Nadal hrá vo svojom vlastnom svete, ktorý pozná len on. Ešte nikdy som ho nevidel predvádzať na antuke lepší tenis. A to má tridsaťštyri rokov, ako len to robí?" uviedol bývalý nemecký tenista.

Gratuláciu zaslala Nadalovi po twitteri aj senzačná šampiónka ženskej dvojhry Iga Swiateková, pre ktorú bol sobotný triumf najväčším úspechom začínajúcich kariéry. "Je úžasné, že sa môžem o túto skúsenosť s tebou deliť. Mám ale vlastne právo niečo také povedať?" napísala devätnásťročná Poľka.

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič Boris Becker Iga Swiateková Roland Garros 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Petr David Josek; Twitter/Roger Federer
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články