VIDEO Hamilton po vyrovnaní Schumiho bájneho rekordu: Toto by mi nenapadlo ani vo sne!

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

NÜRBURGRING - Lewis Hamilton ako chlapec sledoval Michaela Schumachera v televízii, sníval o tom, že raz tiež bude jazdiť vo formule 1, ale ani v najdivokejších snoch by mu nenapadlo, že niekedy vyrovná rekord slávneho pilota v počtu víťazstiev.

Tridsaťpäťročný jazdec Mercedesu si v dnešnej Veľkej cene Eifelu pripísal 91. triumf v kariére a dotiahol sa na Schumachera. Šesťnásobný majster sveta si tým upevnil vedenie v priebežnom poradí šampionátu.

"Neviem, ako to majú ostatní jazdci, keď sa im niečo podobné podarí, ale mne vždy nejakú chvíľu trvá, než mi to dôjde a uvedomím si, čo to znamená," citovala Hamiltona agentúra Reuters. "Ako všetci ostatní som ako chlapec sledoval, ako Michael vyhráva všetky tie preteky, ale ani na chvíľu mi nenapadlo, že by som sa mu niekedy vyrovnal," dodal.

"Prvým krokom pre mňa bolo dostať sa do formuly 1, potom byť ako (trojnásobný majster sveta) Ayrton Senna, ale Michael bol jednoducho príliš ďaleko," pridal Hamilton. "Ani v najdivokejších snoch by mi nenapadlo, že tu niekedy budem stáť po vyrovnaní jeho rekordu. Preto si pokorne vážim to, že mi Mercedes dal v trinástich rokoch šancu," uviedol.

Hamilton, ktorý na Nürburgringu tiež vylepšil vlastné rekordy v bodovej sérii (44 závodov) a umiestnenie na stupňoch víťazov (160), ocenil, ako pre Schumachera muselo byť náročné pravidelne dokazovať, že je najlepší. "To, čo dokázal, najmä vo Ferrari, bolo neuveriteľné," vyhlásil Hamilton.

Schumacher v rokoch 1994 a 1995 ovládol šampionát s Benettonom a potom v rokoch 2000 až 2004 s Ferrari. "Ľudia si vôbec neuvedomujú, ako pre neho bolo náročné vyhrať tých 91 Veľkých cien, byť najlepší každý týždeň, rok čo rok, fyzicky a psychicky v dokonalej forme," povedal Hamilton.

"Teraz to chápem viac ako kedykoľvek predtým. Od prvého víťazstva až k tomu 91. to bola dosť náročná cesta. A rozhodne teraz nebude jednoduchšia," dodal Hamilton, ktorému k dnešnému víťazstvu pomohla aj chyba tímového kolegu Valtteriho Bottasa. Fínsky pilot potom musel odstúpiť a na druhom mieste majstrovstvách sveta po 11 zo 17 pretekov stráca na prvú priečku 69 bodov.

"Je to obrovské sklamanie, no nemôžem s tým nič robiť," uviedol Bottas, ktorý síce odštartoval z pole position, ale potom ho zradila elektronika. "Strata na Lewisa je obrovská a budem dúfať v zázrak. Ale nevzdávam sa, budem bojovať ďalej," vyhlásil.


Tagy: Michael Schumacher Lewis Hamilton F1 Mercedes Veľká cena Eifelu

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Ina Fassbender; Video: YouTube/FORMULA 1

DISKUSIA