Čechom sa podarilo to, čo Slovensko nezvládlo: Z Izraela si odnášajú tri body

Matěj Vydra sa teší z góluMatěj Vydra sa teší z gólu Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

HAIFA - Českí futbaloví reprezentanti zvíťazili v treťom vystúpení v 2. skupine B-divízie Ligy národov v Haife nad domácim Izraelom 2:1. V tabuľke sú so ziskom šiestich bodov na druhom mieste. Izraelčania budú v stredu o 20.45 h v Trnave ďalším súperom Slovákov, ktorí v nedeľu v Glasgowe prehrali s lídrom tabuľky Škótskom 0:1.

3. kolo LN 2020/2021, B-divízia, 2. skupina:
Izrael - Česko 1:2 (0:1)
Góly: 56. Zahavi - 14. Abu Hanna (vlastný), 48. Vydra. Rozhodoval: Martins (Portug.), ŽK: Dasa, Abu Fani, Golasa, Menachem – Masopust, bez divákov

Izrael: Marciano – Dasa (75. Dabour), Abu Hanna (46. Menachem), Tibi, Yeini, Elhamed – Abu Fani (88. Karzev), Natcho (75. Golasa), Solomon – Weissman (66. Saba), Zahavi

ČR: Vaclík – Coufal, Kúdela, Čelůstka, Bořil – Souček, Král – Masopust (68. Kadeŕábek), Darida, Provod (90.+3 Petrášek) – Vydra (68. Ševčík)

Český tím pred zápasom v Izraeli zasiahol koronavírus a tréner Jaroslav Šilhavý sa musel zaobísť bez Bořeka Dočkala, Adama Hložeka, Antonína Baráka, Filipa Nováka a náhradného brankára Filipa Nguyena. Hostia začali aktívnejšie a v 7. minúte sa po centri Coufala ocitol v dobrej pozícii Vydra, minul však izraelskú bránku.

Českí futbalisti sa radujú Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

V 14. minúte sa Česi ujali vedenia po vlastnom góle Abuho Hannu, ktorého prihrávku brankár Marciano nezasiahol a lopta sa dokotúľala za bránkovú čiaru. Na začiatku druhého polčasu pridal druhý gól Čechov Vydra presnou strelou k pravej žrdi. Izraelčania následne pridali plyn a v 58. minúte znížili po exportnej strele Zahaviho, vyrovnať sa im však už nepodarilo.

Viac o téme: Izrael Česko Liga národov