VIDEO Fehérváry by si zahral aj za slovenský klub: Ak ho Washington pustí, chce hrať tu!

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry

BRATISLAVA - Počas ťažkých časov koronakrízy sa množstvo hokejistov, ktorí bežne pôsobia v zámorí, rozhodlo začať sezónu v Európe. V zámorí je situácia mimoriadne komplikovaná, čo sa dotklo aj viacerých slovenských hráčov. Mnoho z nich zakotvilo v Tipos Extralige. Svoje plány do budúcna priblížil aj Martin Fehérváry, ktorého Športky vyspovedali pri preberaní nového auta značky Citroën, ktoré môže používať až do odchodu do USA.

Keďže sa sezóna NHL musela prerušiť a následne sa obnovila, zostal celý kalendár posunutý. Fehérváry preto zažíva "letnú" prípravu až teraz, hoci by sám radšej uprednostnil akciu priamo na ľade. "Je to ako klasická letná príprava. Určite by som bol radšej, ak by som mohol hrať hokej, ale bohužiaľ, Washington ma nepustil. Trénujeme 2x do týždňa na ľade a 3x na suchu. Pripravujem sa spoločne s Adamom Ružičkom, Jarom Janusom a Tomášom Tatarom. Aspoň sa vieme navzájom potiahnuť a tréning má svoju úroveň," povedal v rozhovore pre Športky.

Nejeden z jeho hokejových kolegov už našiel prechodný domov v niektorom zo slovenských klubov, avšak jemu sa to nepodarilo, hoci by chcel. 21-ročný Bratislavčan by si rád zahral za jeden z dvoch miestnych klubov, avšak narazil na nevôľu vedenia Washingtonu Capitals. Ak by sa však štart novej sezóny znovu odkladal, je pravdepodobné, že sa mu podarí vedenie presvedčiť: "Skúšal som si vo Washingtone vybaviť, aby ma pustili hrať. Na 95 percent by som hral tu na Slovensku. Mal som aj nejaké ponuky zo zahraničia, ale ja by som skôr zostal tu v Bratislave, či už v Slovane alebo Bratislava Capitals. Ak by sa termín začiatku sezóny NHL posunul, v tom prípade by som na to tlačil, aby som išiel niekam hrať."

Jeden z najväčších mladých talentov slovenského hokeja na záver pogratuloval svojim dvom krajanom Martinovi Chromiakovi a Samuelovi Kňažkovi, ktorí zaujali na nedávnom drafte NHL. Aj Fehérváry pred dvoma rokmi zaujal na vstupnom drafte a dnes aktívne bojuje o miesto v prvom tíme jedného z najlepších klubov NHL. "Som rád, že boli aspoň dvaja. Pevne verím, že sa im bude dariť a že sa presadia aj v NHL. Obom im gratulujem," poprial im šťastie Fehérváry.

 

 


Tagy: Martin Fehérváry

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
Citroën; Video: Športky - Bublavý

DISKUSIA