Český šport dostal stopku! O výnimku bojujú tri futbalové kluby

PRAHA - Obmedzenie zhromažďovania sa na maximálne šesť ľudí, ktoré schválila česká vláda, by sa malo od stredy týkať aj športovcov. Tí nie sú medzi výnimkami, o ktorých sa na tlačovej konferencii zmienil minister zdravotníctva Roman Prymula. Pokiaľ sa to po zverejnení kompletného mimoriadneho opatrenia potvrdí, znamená to výrazné skomplikovanie tréningového procesu futbalistov, prípadne iných vonkajších športov.

Tie halové vrátane ľadového hokeja už od pondelka trénovať nesmú kvôli uzavretiu vnútorných športovísk. V utorok sa budú podmienky pre športovcov ďalej objasňovať. Otázkou je, ako bude pokračovať napríklad príprava trojice českých účastníkov futbalovej Európskej ligy. Slaviu, Spartu a Liberec čaká do konca októbra prvé a druhé kolo základných skupin.

Podľa Prymulových vyjadrení zo štvrtka, kedy ohlasoval zastavenie športových podujatí v Česku počnúc dneškom, by pre domáce zápasy mali tieto kluby dostať výnimku. Tá sa mala vzťahovať aj na tréningy, pretože tie sú inak dnes a v utorok obmedzené na maximálne dvadsiatku ľudí vonku. Nie je jasné, či bude to isté platiť aj pre prísnejšie reštrikcie platné od 14. októbra. Vláda tieto opatrenia vyhlásila do konca núdzového stavu, teda do 3. novembra. Núdzový stav ale môže kabinet so súhlasom Poslaneckej snemovne predĺžiť.


Tagy: Slovan Liberec Sparta Praha Slavia Praha Roman Prymula

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA