Košice sa vracajú na hokejovú scénu: Štart Erika Černáka by bola úžasná správa!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

KOŠICE - Hokejisti HC Košice by mohli odohrať svoj prvý zápas extraligovej sezóny v nedeľu 18. októbra vo Zvolene proti Banskej Bystrici. Opätovné testovanie na COVID-19 ukázalo, že 85-percent z pôvodne pozitívne testovaných malo po 10-dňovej karanténe už negatívne výsledky.

"Od stredy (14. októbra, pozn.) sa približne 15 hráčov zapojí do tréningového procesu. Nechceme tento počet dopĺňať o mladíkov z juniorky, aby nedochádzalo k miešaniu veľkého množstva hráčov. Skôr chceme vytvoriť akúsi bublinu," prezradil športový riaditeľ a zároveň hlavný tréner Jan Šťastný.

"Oceliari" sa zapoja do tréningového procesu po priaznivej správe od klubového lekára. "Máme informáciu, že 85-percent z hráčov, ktorí prekonali COVID-19, je už negatívnych. Od stredy sa chceme vrátiť na ľad a pripraviť sa na ďalší priebeh tejto zvláštnej sezóny. Dôležité je, že môžeme pokračovať v práci, ktorú sme začali predtým, než nás zastavili pozitívne výsledky testov. Klubový lekár nám vravel, že pokiaľ máme premorených približne 85-percent tímu, tak by dotknutí hráči mali mať protilátky približne na tri mesiace," poznamenal Šťastný.

Košičania doteraz neodohrali, ako jediný extraligový tím, ani jeden zápas v novom ročníku. To by radi zmenili v nedeľu 18. októbra, keď je na programe 6. kolo. V ňom by mali nastúpiť vo Zvolene proti Banskej Bystrici. "Zo športového i zdravotného hľadiska by bolo ideálne, keby ešte 14 dní trénovali. Nikto však nevie, čo sa bude diať za 2-3 týždne. Povedali sme si, že nebudeme čakať, hoci asi nebudeme v optimálnej pohode. Musíme hrať a zápas chceme odohrať aj v prípade, že by sme naň išli v oklieštenej zostave," uviedol Jan Šťastný.

Podľa neho by bolo ideálne testovať členov tímu približne raz do týždňa a nie pred každým zápasom. "Podľa nás by bolo ideálne otestovať sa v piatok ráno a následne na jeden test odohrať zápasy v piatok, nedeľu a utorok. Na rovinu však hovorím, že ak bude nariadené testovanie pred každým zápasom a vďaka tomu budeme môcť hrať a živiť rodiny, tak do toho pôjdeme," povedal Šťastný, ktorý patril k hŕstke negatívne testovaných členov tímu.

V pozícii športového manažéra a trénera HC Košice je v kontakte aj s viacerými hráčmi, ktorí by sa mohli rozohrať práve v jeho tíme. Ide najmä o košických rodákov, ktorí by v ďalšom priebehu sezóny zamierili do zámorských súťaží. "S Tomášom Jurčom sme v úzkom kontakte od našej návštevy v Edmontone počas minulej sezóny. O Martinovi Marinčinovi som sa rozprával s jeho otcom, ktorý u nás pôsobí ako tréner. Na tému prípadného štartu v košickom drese som sa rozprávaj aj Christiánom Jarošom. Títo traja odo mňa počuli, že v prípade ich záujmu majú u nás otvorené dvere. Prípadný štart Erika Černáka by bola úžasná správa, ale uvidíme ako to celé bude. Hráči riešia svoje kontrakty, podliehajú určitým pravidlám. Možno niektorý z ich klubov prejaví podobný záujem, aký prejavilo vedenie Calgary Flames, ktoré chcelo, aby sa Martin Pospíšil rozohral," uviedol Jan Šťastný.


Tagy: HC Košice Jan Šťastný

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Roman Hanc

DISKUSIA