Slovenský tenisový zväz zrušil dva turnaje ITF v Bratislave, otázny aj tradičný Peugeot Slovak Open

Slovenský tenista Lukáš Lacko počas tenisového zápasu 1. kola dvojhry mužov na turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open
Slovenský tenista Lukáš Lacko počas tenisového zápasu 1. kola dvojhry mužov na turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open

ANTALYA - Slovenský tenisový zväz (STZ) v súvislosti s najnovšími opatreniami a nariadeniami vlády SR a Ústredného krízového štábu SR zrušil dva turnaje pod hlavičkou ITF, ktoré sa mali konať koncom októbra v Národnom tenisovom centre.

"Vzhľadom na pandemickú situáciu a prijaté opatrenia Slovenský tenisový zväz ruší dva turnaje pod hlavičkou ITF s dotáciou 15.000 USD. Ide o mužský turnaj, ktorý sa mal konať v Národnom tenisovom centre od 19. do 25. októbra 2020, a ženský turnaj v termíne od 26. októbra do 1. novembra 2020," píše sa na oficiálnej stránke STZ.

O organizácii tradičného bratislavského challengeru Peugeot Slovak Open, ktorý sa má konať od 9. do 15. novembra bez prítomnosti divákov, sa zatiaľ nerozhodlo.

Na základe nedeľňajšieho rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR sa od štvrtka 15. októbra nebudú môcť na Slovensku konať žiadne hromadné podujatia vrátane športových. Výnimku dostali iba najvyššie profesionálne súťaže vo futbale, hokeji, volejbale, hádzanej a basketbale. Tie môžu ďalej pokračovať za podmienky, že sa uskutočnia bez divákov a hráči budú pravidelne testovaní na COVID-19.


Tagy: Slovenský tenisový zväz Peugeot Slovak Open

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Diana Černáková

DISKUSIA