VIDEO Španieli šokujúco zlyhali na Ukrajine, v Lige národov nečakane zaváhal aj gigant z Nemecka!

Adama Traoré a Ruslan MalinovskyAdama Traoré a Ruslan Malinovsky Zdroj: SITA/AP - Efrem Lukatsky

BRATISLAVA - Ukrajinskí futbalisti zdolali v utorňajšom domácom stretnutí 4. kola Ligy národov Španielov 1:0. Víťazný gól strelil v 76. minúte Viktor Cygankov a zabezpečil svojej reprezentácii druhý triumf v tejto edícii. V ďalšom zápase 4. skupiny A-divízie remizovalo Nemecko na vlastnom štadióne so Švajčiarskom 3:3.

V Kyjeve bol v prvom polčase v permanencii predovšetkým domáci brankár Heorhij Buščan, ktorý si poradil s hlavičkou Rodriga, strelou Ansua Fatiho či ďalekonosným priamym kopom Sergia Ramosa. Po zmene strán sa osmelili aj Ukrajinci podporovaní obmedzenou diváckou návštevou. Andrij Jarmolenko unikol ofsajdovej pasci a zakončiť mohol Mykola Šaparenko, lenže loptu netrafil ideálne a španielsky brankár David de Gea nemusel zasahovať. Viac možností si vypracovalo Španielsko, ale gól padol na opačnej strane. V 76. minúte Jarmolenko z polovice ihriska vysunul striedajúceho Cygankova, ktorý si spracoval loptu do behu a spoza šestnástky druhým dotykom obstrelil vybiehajúceho De Geu. Španielsko prišlo o štrnásťzápasovú šnúru bez prehry (11 víťazstiev, 3 remízy), Ukrajina si udržala čisté konto a otriasla sa po troch prehrách za sebou, pri ktorých inkasovala až trinásť gólov.

Dani Ceballos Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Efrem Lukatsky

Nemcom nestačili ani tri góly

V Kolíne nad Rýnom sa veľmi rýchlo dostali do vedenia hostia, keď už v 5. minúte po spätnom centri otvoril hlavičkou skóre Mario Gavranovič. Švajčiari zaskočili favorita aj druhýkrát, v 26. minúte zužitkovali veľkú chybu nemeckej obrany, Remo Freuler si v šestnástke prebral presnú prihrávku a preloboval aj vybiehajúceho brankára Manuela Neuera. Nemci znížili už o dve minúty neskôr, v šestnástke sa presadil tiesnený Timo Werner.

Onedlho po zmene strán mali Nemci šancu vyrovnať, Kai Havertz sa uvoľnil proti dvom protihráčom a jeho prízemný tečovaný pokus zastavila až žrď. Ten istý hráč sa zakrátko dočkal, v 55. minúte zachytil rozohrávku hosťujúcich obrancov, vrútil sa do šestnástky a prekonal aj brankára Yanna Sommera. Rovnovážny stav však vydržal iba dve minúty, v nemeckej šestnástke to opäť zaškrípalo, Haris Seferovič neskóroval ani na dva razy, no odrazenú loptu napálil do siete Gavranovič a pridal svoj druhý zásah v zápase. Gólová prestrelka pokračovala, o ďalšie tri minúty našiel Werner v šestnástke Sergea Gnabryho a ten pätičkou upravil na konečných 3:3.

Na čele tabuľky zostalo sedembodové Španielsko, Nemecko i Ukrajina nazbierali šesť bodov, v prospech štvornásobných majstrov sveta hovorí priaznivejšie skóre. Švajčiarsku patrí posledná pozícia s dvoma bodmi.

Liga národov 2020/2021 - 4. kolo:

A-divízia

4. skupina:

Kolín nad Rýnom
Nemecko - Švajčiarsko 3:3 (1:2)
Góly: 28. Werner, 55. Havertz, 60. Gnabry - 5. a 57. Gavranovič, 26. Freuler. ČK: 90.+4 Schär (Švajčiarsko) po 2. ŽK