VIDEO Brazílsky kanárik Neymar spieval nahlas, Argentína dokázala zdolať v ťažkých podmienkach Bolíviu

Neymar sa raduje so spoluhráčmi z hetriku do siete PeruNeymar sa raduje so spoluhráčmi z hetriku do siete Peru Zdroj: SITA/Paolo Aguilar, Pool via AP

SAO PAULO - Futbalisti Brazílie uspeli aj vo svojom druhom vystúpení v juhoamerickej kvalifikácii MS 2022. Na Estadio Nacional v Lime zvíťazili nad domácim Peru 4:2 a so šiestimi bodmi vedú tabuľku.

"Kanárici" prehrávali 0:1 i 1:2, ale dokázali skóre otočiť najmä zásluhou Neymara, ktorý sa blysol hetrikom. Prvé dva góly strelil z pokutových kopov. Útočník Paríža St. Germain sa tak stal druhým najlepším strelcom v histórii brazílskej reprezentácie, so 64 gólmi sa dostal pred Ronalda (62), pred ním je už iba Pelé (77). Neymar po jednom zo svojich zásahov napodobnil gólovú oslavu Ronalda. Domáci dohrávali zápas iba s deviatimi hráčmi, za stavu 2:3 videl v 86. minúte červenú kartu Caceda za nešportové správanie na lavičke náhradníkov, o tri minúty neskôr bol vylúčený aj Carlos Zambrano, ktorý lakťom udrel Richarlisona.

Tréner Brazílie Tite po zápase vyzdvihol nezlomný duch svojich zverencov. "Góly sme inkasovali v momentoch, keď sme boli lepším tímom. Otáčať skóre na tomto štadióne je zakaždým veľmi náročné, no podarilo sa nám to, lebo sme zostali koncentrovaní až do konca," citovala kouča agentúra AP.

Rovnako šesť bodov z dvoch zápasov má aj Argentína, ktorá v noci na stredu zvíťazila v La Paz nad Bolíviou 2:1. Vo výške 3600 nadmorských metrov sa domáci ujali vedenia v 24. minúte po hlavičke Marcela Martinsa Morena, tesne pred prestávkou vyrovnal Lautaro Martinez po zaváhaní domáceho obrancu Joseho Carrasca. Víťazný gól hostí strelil v 79. minúte Joaquin Correa po prihrávkach Lionela Messiho a Martineza. "Albicelestes" tak dali zabudnúť na prechádzajúce traumy z La Paz, predovšetkým na zahanbujúcu prehru 1:6 z roku 2009, ale aj 0:2 spred troch rokov. Pri oboch bol aj Messi. "Je to pre nás dôležitá výhra. Vybojovali sme ju vo vysokej nadmorskej výške, o to je cennejšia. Kvalifikačné boje sa len začali, stále nás čaká množstvo zápasov, sme však radi za tieto dve víťazstvá," povedal Messi.

Tretie miesto patrí štvorbodovej Kolumbii, ktorá v Santiagu remizovala s domácim Čile 2:2. Bod pre hostí zachránil v nadstavenom čase Radamel Falcao. Prvú prehru v kvalifikácii utrpel Uruguaj, ktorý v Quite nestačil na Ekvádor (2:4). Oba góly hostí strelil z pokutových kopov Luis Suarez. Po zásahu VAR neplatili až tri góly - jeden domáci zásah a dva hostí.

Neymar sa raduje so Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/Paolo Aguilar, Pool via AP

Domáci dohrávali zápas len s deviatimi hráčmi, za stavu 2:3 videl v 86. minúte červenú kartu Caceda za nešportové správanie na lavičke náhradníkov, o tri minúty neskôr bol vylúčený aj Carlos Zambrano, ktorý lakťom udrel Richarlisona.

juhoamerická kvalifikácia MS 2022:
La Paz
Bolívia - Argentína 1:2 (1:1)
Góly: 24. Moreno - 45. L. Martinez, 79. Correa

Quito
Ekvádor - Uruguaj 4:2 (2:0)
Góly: 45.+3 a 52. Estrada Martinez, 14. Mena Delgado, 75. Plata - 83. a 90.+3 Suarez

Merida
Venezuela - Paraguaj 0:1 (0:0)
Gól: 85. Gimenez

Lima
Peru - Brazília 2:4 (1:1)
Góly: 5. Carrillo, 59. Tapia - 28., 83. a 90.+4 Neymar (prvé dva z 11 m), 64. Richarlison, ČK: 86. Caceda, 89. Zambrano (obaja Peru)