Hviezda tohtoročného draftu s veľkou smolou: O jeho budúcnosť nemám obavy

Tim Stützle
Tim Stützle

MANNHEIM - Talentovaný nemecký hokejista Tim Stützle si pri tréningu nešťastne zlomil ruku, musí na operáciu a čaká ho až dvojmesačná pauza. Osemnásťročný útočník, ktorého si minulý týždeň v drafte NHL vybrala Ottawa ako tretieho hráča v celkovom poradí, by nemusel stihnúť predsezónny kemp Senators.

Stützle sa plánoval v úvode ročníka rozohrať v nemeckej DEL. S Ottawou zatiaľ nepodpísal nováčikovskú zmluvu. "O jeho budúcnosť nemám obavy," uviedol podľa CBC Jan-Axel Alavaara, generálny manažér Adler Mannheim. Rekonvalescencia by mala trvať šesť až osem týždňov. Ottawa plánovala dať Stützlemu priestor už v nadchádzajúcej sezóne. "Naši doktori sú v pravidelnom kontakte s Timom a jeho lekármi," povedal generálny manažér "senátorov" Pierre Dorion.

Šikovný útočník, ktorý dokáže nastupovať na ľavom krídle aj poste centra, reprezentoval svoju krajinu aj na uplynulých MS hráčov do 20 rokov v Ostrave a Třinci. V minulom ročníku DEL odohral za Mannheim 41 zápasov, v ktorých strelil sedem gólov a pridal 27 asistencií. Zatiaľ nie je známe, kedy by sa mal začať nový ročník najvyššej nemeckej súťaže. NHL takisto ešte neoznámila termín štartu, komisár profiligy Gary Bettman však počas draftu naznačil, že by sa mohlo začať hrať 1. januára 2021. Presný termín bude závisieť od vývoja pandemickej situácie. Prípravné kempy by mali kluby NHL otvoriť v novembri.


Tagy: Ottawa Senators Tim Stützle

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Ryan Remiorz

DISKUSIA