Panenku prepustili z nemocnice: Koronavírus nemá, ale stále ho trápi zápal pľúc!

Antonín Panenka
Antonín Panenka

PRAHA - Legendárneho futbalistu Antonína Panenku prepustili po boji s covidom-19 z nemocnice. Test na koronavírus má negatívny, stále ho však trápi zápal pľúc. Klubu Bohemians 1905 to povedal Panenkov syn Tomáš.

"Otca som dnes o 11-tej vyzdvihol v nemocnici a odviezol domov. Test na covid už má našťastie negatívny, ale stále ho trápi zápal pľúc. Doktori však uznali, že nemusí byť v nemocnici a prepustili ho do domáceho liečenia," citoval web vršovického celku Tomáša Panenku.
 
Sedemdesiatjedenročný Panenka bol kvôli nákaze koronavírusu od minulej stredy hospitalizovaný v Benešove vo vážnom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti. Potom sa jeho stav stabilizoval a o dva dni neskôr ho previezli do pražskej nemocnice k jeho ošetrujúcemu lekárovi.
 
Bývalého tvorivého záložníka najviac preslávila víťazná penalta vo finále majstrovstiev Európy 1976 v Belehrade proti Nemecku, ktorú vtedy netradične kopol oblúčik doprostred bránky. Jeho "panenka" sa stala oficiálnym futbalovým termínom používaným po celom svete.
 
Panenka takmer celý futbalový život strávil v Bohemians, kde zastáva funkciu čestného prezidenta. Štyri roky pôsobil v Rapide Viedeň a v Rakúsku ešte v závere kariéry hral v nižších súťažiach. Za národný tím odohral 59 zápasov a strelil 17 gólov. Okrem zlata z Belehradu má Panenka aj bronz z EURO 1980, kedy bol tiež vyhlásený najlepším futbalistom Československa.
 
V roku 2008 dostal štátne vyznamenanie od vtedajšieho prezidenta Václava Klausa, vlani sa Panenka stal laureátom hlavnej ceny Českého klubu fair play.

Tagy: Antonín Panenka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA