Vedenie Serie A skontumovalo zápas v prospech Juventusu: Neapolu navyše odpočítali bod!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

RÍM - Vedenie najvyššej talianskej futbalovej súťaže skontumovalo zápas Neapola v rámci 3. kola Serie A v prospech domáceho Juventusu Turín 3:0. Navyše im odpočítali bod v tabuľke. Duel bol na programe 4. októbra, no hostia na odporúčanie hygienika nevycestovali pre koronavírus v tíme. Očakáva sa, že Neapolčania využijú možnosť odvolania.

Nákaza sa v Neapole objavila po zápase s Janovom, pozitívny výsledok mali traja členovia klubu, ako prvý poľský stredopoliar Piotr Zielinski, následne potvrdili infekciu u člena realizačného tímu "Partenopei" Giandomenica Costiho, neskôr aj u stredopoliara Eljifa Elmasa. Neapol, za ktorý hrá aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, bol napriek tomu pripravený odcestovať na nedeľný zápas, no napokon mu to miestne úrady zakázali.

Napriek objektívnym príčinám disciplinárna komisia dospela k záveru, že Neapol nepostupoval podľa protokolu Serie A a rozhodla o administratívnom víťazstve Juventusu. Hoci rozhodnutie verejných úradov mohlo prelomiť pravidlá ligy, vyšetrovanie neodhalilo okolnosti, ktoré by bránili ceste do Turína.

"Partenopei" sú stále v izolácii v súlade s nariadením miestneho úradu verejného zdravotníctva. Vinou opatrení sa nemohol zúčastniť na reprezentačnom zraze ani Lobotka, hoci mal niekoľkokrát negatívny test. Informovala o tom agentúra AFP.


Tagy: SSC Neapol Juventus Turín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Andrew Medichini

DISKUSIA