Koniec slávnej špurtérskej kariéry sa odkladá: Saganov rival prišiel s novým vyhlásením

Mark Cavendish
Mark Cavendish

SCHOTEN - Britský cyklista Mark Cavendish poopravil svoje nedeľné vyhlásenie, že zrejme čoskoro ukončí kariéru. Tridsaťpäťročný vyhlásený špurtér, ktorý má na konte 30 etapových víťazstiev na Tour de France, po stredajších pretekoch Scheldeprijs uviedol, že nemá potrebu sa s uzavretím úspešnej pretekárskej kariéry ponáhľať.

"Toto boli zrejme posledné preteky v mojej kariére," povedal Cavendish po nedeľných pretekoch Gent-Wevelgem pre televíziu Sporza, avšak o pár dní neskôr už svoje vyjadrenie zmenil. "Nechcem končiť, milujem tento šport," vyhlásil v rozhovore pre rovnakú televíznu stanicu Cavendish, ktorý vedľa etapových vavrínov na Tour vyhral aj 15 etáp na Gire d'Italia a tri na Vuelte. Úspechov dosahoval tiež na dráhe.

"Špekulovalo sa o tom, že zvyšok tohtoročných pretekov môže byť zrušený. Belgická vláda mala v pondelok rokovania o možných obmedzeniach v súvislosti s koronavírusom. A mne zrazu došlo, že nemám vyjasnený budúci rok, takže som dosť možno išiel posledné preteky sezóny a trebárs aj kariéry," vysvetlil svoje slová o konci kariéry rodák z ostrova Man.

"Ale nechce sa mi končiť. Celým srdcom milujem pretekanie, o to viac tu v Belgicku. Práve Scheldeprijs bol v roku 2007 mojím prvým vyhratým podujatím medzi profesionálmi," povedal Cavendish, ktorého kontrakt so stajňou Bahrajn-McLaren vyprší s koncom roka, ale obe strany rokujú o jeho predĺžení.


Tagy: Mark Cavendish

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena

DISKUSIA