Hviezdny kanadský veterán NHL sa rozohrá v Európe: Je pre nás veľká česť, že sa tu rozhodol hrať

Joe Thornton
Joe Thornton

ZURICH - Kanadský hokejový veterán Joe Thornton sa pred štartom novej sezóny zámorskej NHL rozohrá vo švajčiarskom tíme HC Davos.

Vo štvrtok to potvrdil klub na svojej oficiálnej stránke. Štyridsaťjedenročný center, ktorý má aj švajčiarske občianstvo, sa pripravoval s Davosom už od júla. Thornton už v klube pôsobil v sezónach 2004/05 a 2012/13 počas lockoutu NHL. V prvom prípade s ním vyhral titul i Spenglerov pohár a bol najproduktívnejší hráč švajčiarskej ligy.

"Je pre nás veľká česť, že sa Joe rozhodol hrať za HC Davos tretíkrát vo svojej neuveriteľnej kariére. Podľa toho, čo som videl na tréningu, je pripravený pomôcť tímu," uviedol športový manažér klubu Raeto Raffainer.

"Bude zábava hrať opäť za Davos. S chalanmi sme trénovali celé leto a teším sa, že môžem opäť bojovať za Davos aj v zápasoch," povedal skúsený útočník.

Thornton ešte nemá v zámorí zmluvu na nasledujúcu sezónu, po tom čo mu vypršal kontrakt v San Jose Sharks, kde strávil dlhých pätnásť sezón. Predtým pôsobil sedem rokov v Bostone Bruins. V základnej časti NHL odohral celkovo 1636 zápasov a nazbieral 1509 bodov (420+1089), v 179 stretnutiach play off pridal 133 bodov (31+102).


Tagy: Joe Thornton HC Davos

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

DISKUSIA