Tréner Arsenalu verí, že svojho zverenca vyslobodí z karantény: Stále rokujeme s úradmi

Kieran Tierney a Eran Zahavi
Kieran Tierney a Eran Zahavi

LONDÝN - Škótsky futbalista Kieran Tierney bol v kontakte s osobou infikovanou koronavírusom a zrejme nebude londýnskemu Arsenalu k dispozícii na sobotný ligový zápas. Podľa škótskych opatrení musí absolvovať dvojtýždňovú karanténu.

Tréner Arsenalu Mikel Arteta však dúfa, že sa mu podarí vyjednať výnimku, keďže Tierney, ktorý sa dostal do kontaktu s nakazeným počas reprezentačného zrazu, absolvoval test s negatívnym výsledkom. "Stále rokujeme s úradmi. Keď posielate hráčov na zrazy, nemáte nad nimi kontrolu a to komplikuje veci. Navyše, nie všade platia rovnaké pravidlá ako pre Premier League," citovala Artetu agentúra AFP.

Počas reprezentačnej prestávky sa koronavírus rozšíril vo viacerých tímoch, okrem Škótov zasiahol aj Írov, Čechov, no neunikol mu ani portugalský útočník Cristiano Ronaldo. Napriek tomu Arteta nespochybňuje asociačné termíny, iba žiada zjednotenie noriem: "Chceme, aby sa vytvoril všeobecný protokol, ktorý bude chrániť hráčov a zároveň kluby pred neočakávanými absenciami."

Škótsko figuruje v 2. skupine B-divízie Ligy národov aj so Slovenskom, ktoré v nedeľu v Glasgowe zdolalo 1:0. Celkovo má na konte 10 bodov a vedie tabuľku so štvorbodovým náskokom pred Českom.


Tagy: Mikel Arteta Škótsko FC Arsenal Londýn Kieran Tierney

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Andrew Milligan

DISKUSIA