Veľká strata pre Slovensko: Boženík si proti Severným Írom nezahrá! Utrpel zlomeninu

Róbert BoženíkRóbert Boženík Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Ešte poriadne neskončil reprezentačný zraz a už máme o hráča menej! Slovensko prišlo pred rozhodujúcim zápasom so Severným Írskom o Róberta Boženíka.

Podľa informácií denníka Šport utrpel Róbert Boženík v stredajšom zápase s Izraelom únavovú zlomeninu nohy. Kvôli tomuto zraneniu vynechá talentovaný útočník novembrový rozhodujúci duel v boji o postup na Európsky šampionát so Severným Írskom. 

Dvadsaťročný útočník hral proti Izraelu do 71. minúty, keď ho vystriedal Pavol Šafranko. Portál welingelichtekringen.nl v piatok informoval, že do Holandska sa vrátil so zranením a tréner Dick Advocaat s ním nemôže počítať až niekoľko týždňov. Hovorca Feyenoordu povedal, že presná dĺžka jeho pauzy bude známa po piatkových vyšetreniach.

20-ročný útočník holandského Feyenoordu má na svojom konte štyri reprezentačné góly. Pre trénera Pavla Hapala je to bez pochýb veľká strata. Boženík pre Šport.sk potvrdil, že ešte nepozná presnú diagnózu a vážnosť zranenia, pretože po návrate do Holandska musí najskôr absolvovať test na koronavírus, aby mohol podstúpiť lekárske vyšetrenia pravej nohy. 
Viac o téme: Slovensko Róbert Boženík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články