Futbalová sieť, ktorá pomáha hráčom: Hrával za DAC, teraz sa dostal do Švajčiarska!

Zoltán KontárZoltán Kontár Zdroj: fcdac.sk/Lelkes Ernő

BRATISLAVA - Futbalista Zoltán Kontár je známy zo svojho pôsobenia na slovenských ligových trávnikoch. Za FK Senica odohral v najvyššej súťaži 23 zápasov, v tíme DAC Dunajská Streda si pripísal šestnásť štartov a jeden presný zásah. Posledné roky strávil v druholigovej Petržalke a legionárčil v maďarskom Györi.

V lete zamieril do Švajčiarska, pričom v prestupe zohrala veľkú úlohu práve sieť BE-PRO. „Sledujem príbeh okolo BE-PRO už možno päť – šesť rokov. Najprv som o nej čítal v médiách alebo na sociálnych sieťach, potom som zo zvedavosti začal zisťovať, ako to celé funguje,“ hovorí Zoltán Kontár o tom, ako sa dostal až do mesta medzi Bernom a Zürichom.

„V podstate som najprv iba sledoval, čo sa na webe deje a pokukával na ponuky, ktoré boli pridávané do inzerátov. Keď som zistil, že tam človek nájde zaujímavé príspevky, začal som tomu venovať väčšiu pozornosť. Neskôr som sa rozhodol kontaktovať jedného českého sprostredkovateľa. Istý čas sme boli v kontakte a následne som prestúpil do Švajčiarska,“ dopĺňa.

V lete sa jeho prechodným domovom stalo mesto Langenthal s 15-tisíc obyvateľmi. „Môj nový tím FC Langenthal hrá štvrtú najvyššiu súťaž. Ide o rodinný klub a funguje na veľmi slušnej úrovni,“ predstavuje svoj nový angažmán Kontár, ktorý nie je prvým užívateľom BE-PRO vo Švajčiarsku. „Bol som v kontakte s viacerými chalanmi. Bol som zvedavý, ako to tam chodí, keďže som nemal veľa informácií a nevedel som, do čoho presne idem.“

Zoltán Kontár (v strede) Galéria fotiek (2) Zdroj: Archív Z.K.

So svojim krokom je však veľmi spokojný. „Vo Švajčiarsku sa mi veľmi páči. Je to nádherná krajina a všetko funguje na vysokej úrovni. Prekvapila ma kvalita tamojšej štvrtej ligy, ale aj tréningov. Trénujeme tri až štyrikrát do týždňa a zápasy hrávame vo večerných hodinách, čo sa mi páči. Musím si len zvyknúť na cudzí jazyk a na prácu popri futbale,“ vraví Kontár, ktorému klub našiel aj civilné zamestnanie.

„Vo Švajčiarsku majú systém nastavený tak, že kým nehráte na top úrovni, teda prvú alebo druhú ligu, musíte popri futbale aj pracovať. Je to trochu náročnejšie, keď pracujete počas dňa a potom musíte ísť ešte na tréning a zápas, ale človek si zvykne na všetko. Je to len o tom, ako sa k tomu postaví,“ dodal ambiciózny futbalista.
Viac o téme: Zoltán Kontár
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fcdac.sk/Lelkes Ernő
  • Zdroj: športky, be-pro.com