Bratislava Capitals s prvým trojbodovým víťazstvom v IHL: Triumf v Linzi aj bez trénera Čadu

Gólové oslavy hokejistov iClinic Bratislava CapitalsGólové oslavy hokejistov iClinic Bratislava Capitals Zdroj: TASR - Martin Baumann

LINZ - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals dosiahli prvé trojbodové víťazstvo v rakúskej medzinárodnej Ice Hockey League. V piatkovom zápase 7. kola zdolali domáci Linz 5:2. Hostia duel zvládli napriek absencii trénera Rostislava Čadu, ktorý je v karanténe po tom, ako mal pozitívny test na koronavírus.

Bratislavčanov viedol generálny riaditeľ Dušan Pašek ml. Capitals odohrali prvé stretnutie po dvoch týždňoch, keď museli odložiť sobotný domáci zápas s Dornbirnom pre ochorenie COVID-19 v tíme. Predtým hrali 6. októbra v Innsbrucku, kde vyhrali 3:2 po nájazdoch.

Lepšie vstúpili do zápasu domáci, v 12. minúte išiel na trestnú lavicu Hudec a Linz jeho vylúčenie potrestal. Po devätnástich sekundách otvoril skóre Umicevic. V úvodnej tretine mali početnú výhodu aj Bratislavčania, ale bez želaného efektu. Slovákom však patrila druhá tretina. Najprv v 23. sekunde vyrovnal v presilovke Miklík, o 135 sekúnd neskôr naklonil misky váh na stranu hostí Lapšanský. Na ďalšie góly si museli fanúšikovia počkať až do záverečného dejstva. To opäť vyšlo lepšie Capitals. Hneď v úvode putovali na trestnú lavicu Lahoda s Pusnik, ktorý dostal za hru vysokou hokejkou 2+2 minúty. Bratislavčania expresne využili hru 5 na 3, keď pridal tretí zásah Bohunický a udreli aj po druhý raz, keď sa presadil Suja. Domáci zostali zaskočení a hostia to využili na piaty gól. Tentokrát Suja prihral a Lapšanský upravil na 5:1. V závere ešte Gaffal skorigoval v presilovke na 2:5.

7. kolo Ice Hockey League:
EHC Black Wings Linz - iClinic Bratislava Capitals 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Góly: 13. Kristler (Umicevic, Lebler), 59. Gaffal - 23. Bohunický (Miklík), 25. Hults (Lapšanský), 44. Ahl (Sloboda, Bohunický), 46. Suja (Sloboda, Ahl), 48. Lapšanský. Rozhodovali: Durchner, Siegel - Bedynek, Seewald (všetci Rak.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 950 divákov.

Linz: Gračnar - Beaudoin, Piche, Dorion, Kragl, Nielsen, Tikkinen, Mitsch, Matzka - Leiler, Gaffal, Kristler - Umicevic, Brucker, Lebler - Lahoda, Pelletier, Kozek - Freunschlag, Pusnik, Bretschneider
iClinic Bratislava Capitals: Baroš – Bohunický, Sloboda, Guimond, Chovan, Šedivý, Romančík, Boldižár – Ahl, Hults, Miklík – T. Varga, Suja, Lapšanský – Faith, Buc, Bezák – Lipiansky, Hudec, Šalka – Šalka

Viac o téme: IClinic Bratislava Capitals EHC Black Wings Linz