Jeden z najväčších favoritov na štart Okolo Flámska nenastúpi: Van Avermaet sa stále necíti fit

Greg van AvermaetGreg van Avermaet Zdroj: TASR/AP

BRUSEL - Belgický cyklista Greg van Avermaet musel odriecť účasť na nedeľňajších pretekoch Okolo Flámska. Jeho tím CCC v piatok potvrdil, že 35-ročný olympijský víťaz bude musieť klasiku vynechať, keďže po páde a zraneniach z pretekov Liege - Bastogne - Liege (4.10.) sa ešte necíti zdravotne v poriadku.

Belgický denník Le soir informoval, že i napriek bolestivým zraneniam, ktoré pred dvomi týždňami utrpel, chcel Van Avermaet urobiť všetko preto, aby  na štart "De Ronde“ nastúpil. Aj vzhľadom na to, že práve táto klasika je jeho obľúbeným podujatím. "Bolo to jedno z mojich najťažších rozhodnutí v kariére,“ priznal Van Avarmaet o definitívnom odrieknutí účasti. "Srdce veľmi chce, no rozum hovorí niečo iné. A keď si uvedomím všetko do dôsledkov, viem, že toto rozhodnutie je správne,“ dodal pretekár, ktorý bol na najslávnejšej belgickej klasike trikrát medzi trojicou najlepších, no ešte nikdy ju nevyhral.

Van Avarmaet narazil v pretekoch Liege - Bastogne - Liege do neoznačeného dopravného značenia pred ostrovčekom v strede cesty a po páde zostal sedieť na asfalte s bolestivou grimasou. Jeho tím neskôr informoval, že van Avermaet má roztrhnuté väzy v ramene, tri zlomené rebrá a ďalšie zranenia.

Greg Van Avermaet utrpel Galéria fotiek (2)

Viac o téme: Okolo Flámska Greg van Avermaet
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá