VIDEO Vlhovú napokon Sölden potešil: Stredná pasáž ukázala, že som tento rok silná

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v prvej súťaži novej sezóny zjazdárskeho Svetového pohára v obrovskom slalome žien na treťom mieste v rakúskom SöldeneNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v prvej súťaži novej sezóny zjazdárskeho Svetového pohára v obrovskom slalome žien na treťom mieste v rakúskom Söldene Zdroj: TASR - Martin Baumann

SÖLDEN - Po nevydarenom prvom kole sa slovenská lyžiarka Petra Vlhová napokon v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára tešila z pódiového umiestnenia. V rakúskom Söldene ju zdolalo iba silné talianske duo Marta Bassinová a Federica Brignoneová, Vlhová však po desiatom najlepšom čase v prvom kole tretie miesto brala všetkými desiatimi. Tím slovenskej lyžiarky zostane na rakúskom ľadovci Rettenbach aj ďalšie tri dni, ktoré využije na tréning.

Po prvom kole a až desiatom najlepšom čase mala 25-ročná lyžiarka jasný cieľ. Po pretekoch pre TASR uviedla: "Ja som cítila, že od štartu až do cieľa som išla naplno. Podľa času bola stredná pasáž najlepšia. To sa teším a v podstate to ukazuje, že som tento rok silná." Post líderky pretekov držala až dovtedy, kým sa na štart nedostala Brignoneová, potom ju predstihla aj líderka Bassinová. "Samozrejme, že by som po prvom kole brala takéto umiestnenie. Ale také veci sa dopredu nehovoria, aspoň nie predo mnou. Sústredila som sa na svoj výkon, a na to, aby som stiahla zo straty čo najviac," dodala Vlhová.

Zverenka Livia Magoniho potom ešte raz oľutovala jazdu z prvého kola, ktorá jej nevyšla podľa predstáv: "Ja sa cítim dobre. Keď neberiem prvé kolo, tak to boli dobré preteky. Ale možno tým , že boli po dlhšom čase prvé a navyše som bola v strese, tak prvé kolo nevyšlo. A ja keď mám stres, som zviazaná a neviem robiť to, čo viem. Takže sa z toho treba poučiť do ďalšej sezóny. Teraz máme pred sebou ešte veľa pretekov."

V otváracom "obráku" sezóny chýbala jedna z favoritiek Mikaela Shiffrinová, no vo výbornom svetle sa ukázali obe Talianky. Vlhová ich vníma ako silné súperky: "Vedeli sme, že Talianky sú silné, teraz ukázali, že sú veľmi silné. Treba si na ne dávať pozor." Po treťom mieste zostane slovenský realizačný tím v Söldene trénovať, potom sa na ďalšiu časť Svetového pohára presunie do Fínska. "Budeme tu tri dni. Nebol to plán, ale u nás sa nikdy nevie, čo bude. Ale zostávame tu," uzavrela Vlhová.

Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články