Zhromaždenie ultras bolo nezodpovedné: Podľa ministra demonštranti neujdú spravodlivosti

Ultras futbaloví fanúšikovia protestujú v sobotu pred Úradom vlády SR.Ultras futbaloví fanúšikovia protestujú v sobotu pred Úradom vlády SR. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Sobotné zhromaždenie ultras futbalových fanúšikov v Bratislave v čase pandémie bolo nanajvýš nezodpovedné. Pre TASR to povedala Petra Frieseová z kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec na sociálnej sieti uviedol, že demonštranti neujdú spravodlivosti.

"Je naozaj úbohé, že v čase, keď u nás alarmujúco narastá počet nakazených koronavírusom, je vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa, sa nájdu ľudia, ktorí nič z toho nerešpektujú," podotkol Mikulec. Ďalej uviedol, že demonštrácia, ktorá podľa neho nemá skutočný obsah a jej jedinou úlohou je provokácia, je zúfalým pokusom ultras a radikálnej pravice upútať na seba pozornosť.

Na margo zásahov policajtov Frieseová priblížila, že vykonaniu služobného zákroku proti protestujúcim musí predchádzať zváženie jeho následkov. Mikulec dodal, že nikto z demonštrujúcich nereagoval na výzvy polície, aby sa rozišli vzhľadom na vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa, ktorý platí na Slovensku. Poďakoval zároveň policajtom za ich "fantastickú prácu." "Nie, nenecháme sa vyprovokovať. Nepristúpime na ich primitívnu hru, keďže ich jediným cieľom je vyvolať roztržku a pobiť sa," hovorí minister.

Frieseová zároveň pripomenula, že ak bol na zhromaždení účastník pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19 a nedodržal karanténu, dopúšťa sa trestného činu. Ultras fanúšikovia v sobotu protestovali pred Úradom vlády SR. Žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča, zároveň nesúhlasili ani s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Zasiahla proti nim polícia, ktorá použila slzný plyn a vodné delá.

Viac o téme: Protest Ultras fanúšikovia Roman Mikulec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články