VIDEO Slovan doma nedal šancu Seredi, Dunajská Streda uspela v Michalovciach

Radosť hráčov ŠK Slovan BratislavaRadosť hráčov ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotnom domácom zápase 10. kola Fortuna ligy nad Sereďou 3:0. O triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď sa postupne presadili Žan Medved a dvakrát Rafael Ratao. "Belsaí" neprehrali v lige siedmykrát za sebou, dosiahli štvrtý trojbodový zápis v sérii. Sereď nevyhrala v piatom stretnutí za sebou.

Domáci vstúpili do zápasu ideálne, Morong spravil chybu v rozohrávke, k lopte sa dostal Ratao, prihral Medvedovi a ten po 38 sekundách otvoril skóre. Domáci si vypracovali aj ďalšiu príležitosť, Ratao potiahol loptu po ľavom krídle, prihral do stredu na Weissa, s jeho zblokovaným pokusom si poradil Yakubu. Hostia sa snažili hrať na protiútoky, ale doplácali na nepresnosti v prechodovej fáze a k brankárovi Greifovi sa ani nedostali. Slovan sa snažil hrať jednoducho a vyplatilo sa mu to, v 11. minúte po peknej kombinácii sa dostal do šestnástky Ratao a zdvojnásobil vedenie "belasých". Na druhej strane sa Seredčania konečne dostali do šestnástky domácich, Morong prihral Jarovičovi, ale ten sa cez bratislavských stopérov nepresadil. Hostia po druhom góle zvýšili ofenzívnu aktivitu, Iván dostal sľubnú kolmicu do pokutového územia, ale na poslednú chvíľu zasiahol Abena. Slovan nechal Sereď tvoriť a spoliehal sa na protiútoky, po jednom z nich sa dostal do zakončenia Ratao, Yakubu vyrazil loptu na roh. Šanca slovanistov zjavne prebudila, opäť kontrolovali hru a hrozili najmä z krídelných priestorov. Sereď bola čoraz pasívnejšia a pykala do tretice. V 34. minúte nacentroval Čavrič a Ratao pridal svoj druhý zásah v stretnutí.

Hostia začali druhý polčas aktívnejšie, o prvú príležitosť sa postaral Tatranský, ktorý sa preštrikoval až do šestnástky, no jeho prihrávku zablokovala obrana. Po rohu Sereď nakrátko zavrela súpera v šestnástke, ale neodkázala si vypracovať priestor na zakončenie. Slovan mohol využiť voľnejší priestor v obrane hostí, ale narážal na nepresnosti. V 56. minúte sa dostal k slovu Slovan, Weiss sa šikovne dostal za obranu, ale prehnal to s driblingom a z uhla nezankočil ideálne. Slovan bol blízko k štvrtému zásahu v 65. minúte, keď Čavrič našiel Medveda, jeho hlavička išla tesne mimo. Sereď v 72. minúte zahrávala priamy kop zo sľubnej vzdialenosti, Morongovu strelu s prehľadom chytil Greif. Tempo zápasu upadalo, Slovan kontroloval priebeh a nepúšťal súpera do väčších príležitostí. Naopak, dobrú príležitosť mal De Marco, ktorý po rohu trafil hlavou žrď. Na opačnej strane využil zaváhanie v rozohrávke Iván, ale jeho technický pokus spoza šestnástky zlikvidoval Greif. V závere ešte unikol Obžolt, z uhla nezakončil ideálne. Slovan triumfoval nad Sereďou aj v siedmom vzájomnom stretnutí.

ŠK Slovan Bratislava - ŠKF Sereď 3:0 (3:0)
Góly: 11. a 34. Ratao, 1. Medved. ŽK: Abena, Medved - Šumský, Jureškin, Tatranský, rozhodovali: Očenáš - Tomčík, Jánošík

Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič, Abena, De Marco - Nono, Holman (90.+1 Obžolt) - Čavrič (69. Daniel), Weiss (69. Rabiu), Ratao (82. Henty) - Medved (82. Lovat)
Sereď: Yakubu - Morong (90.+1 Mehič), Ba, Čelikovič, Hučko - Potoma (82. Mečiar), Šumský - Iván, Bušnja (82. Bae), Jureškin (46. Slaninka) - Jarovič (46. Tatranský)

Darko Milanič, tréner Slovana: "Vedeli sme, že súper bude hrať z obrany, takže sme chceli vysoko napádať. Podarilo sa nám rýchlo otvoriť skóre a to udávalo tón zápasu. Pridali sme ďalšie dva pekné góly a mohli sme dať aj štvrtý. Cez polčas sme hovorili o tom, aby sme nepoľavili, ale Sereď spravila zmeny, ktoré jej prospeli. My sme už neboli takí nebezpeční. Nemali sme im dovoliť toľko šancí, ale s tromi bodmi som spokojný, najmä za výkon z prvého polčasu."

Peter Lérant, tréner Serede: "My sme sa na tento zápas veľmi tešili. Trochu ma mrzí, že nás ovplyvnila prvá minúta, myslím si, že gólu predchádzal faul. To nám narušilo taktický plán, domáci dominovali a nedokázali sme sa cez to dostať. Pred druhým polčasom sme prestriedali, hrali sme dobre, mali sme viac šancí, z ktorých mohol padnúť gól. Treba uznať kvalitu súpera, ale myslím si, že sme ho potrápili, ak by sme neinkasovali tak skoro, mohlo to byť aj ináč."

Dunajská Streda uspela v Michalovciach

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 4:2. Domáci dvakrát dotiahli náskok hostí, ale na gól kapitána DAC Zsolta Kalmára z jedenástky už nezareagovali. Zápas mal pomalší rozbeh a prvá štvrťhodina nepriniesla veľa futbalovej krásy. V 15. minúte si hosťujúci Divkovič poradil v súboji s Ivanovom a prestrelil domáceho brnakára Markoviča. Hráči Dunajskej Stredy boli na koni a do konca prvého polčasu mali hru pod kontrolou. Nič na tom nezmenila ani 23. minúta, keď sa za ich obranu dostal Trusa a krížnou strelou z ostrého uhla trafil iba bočnú sieť. Náskok DAC mohol krátko nato poistiť Ramirez, ale jeho pokus zastavila žrď bránky domácich.

Domáci vstúpili do druhého polčasu s viditeľnou snahou o vyrovnanie. V 50. minúte ešte Tandir neuspel, ale o päť minút Jedlička vyrazil jeho strelu pred Trusu, ktorý využil zmätok v obrane hostí - 1:1. Nerozhodný stav však vydržal iba päť minút, pretože v 55. minúte Neofytidis nevzal loptu Friedeovi, ktorý zbízka prekonal Markoviča - 1:2. V 61. minúte nebezpečne hlavičkoval Trusa po centri Žofčáka, ale brankár hostí si poradil. O tri minúty však kapituloval, keď Žofčák pohotovo odcentroval do šestnástky a prekvapenú defenzívu hostí potrestal hlavičkujúci Pino Soler - 2:2. Pekný futbalový moment priniesla 69. minúta, v ktorej sa domáci brankár Markovič prezentoval efektným zákrokom po priamom kope Kalmára. V 82. minúte nechala obrana domácich priveľa priestoru Divkovičovi, nedovolene ho zastavil brankár Markovič a Kalmár z nariadenej jedenástky upravil na 2:3 z pohľadu domácich. Tí sa snažili o vyrovnanie, sľubnú príležitosť mali v nadstavenom čase pri priamom kope. Z neho sa však do šance nedostali, v následnom protiútoku sa Fábry presadil cez Neofytidisa a stanovil výsledok.

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:4 (0:1)
Góly: 50. Trusa, 64. Pino Soler - 15. Divkovič, 55. Friede, 83. Kalmár (z 11 m), 90.+3 A. Fábry. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Popovic, Markovič - Nije, Friede, Beskorovajnij, bez divákov

Michalovce: Markovič - M. Kolesár, Spoljarič, Pino Soler, Vaško, Popovic (76. Mendez) - Neofytidis, Žofčák, Ivanov (84. Kountouriotis) - Trusa, Tandir
Dunajská Streda: Jedlička - Blackman, Malý, Beskorovajnij, Müller - Njie (69. Nicolaescu), Friede (90.+1 Sommer), Kalmár - Balič, Divkovič (84. Fábry), Ramirez

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Ušiel nám začiatok zápasu, inkasovali sme gól, ale približne od 30. minúty sa náš výkon zlepšil. Žiaľ, chýbala nám finálna prihrávka. Zápas rozhodol tretí gól hostí, ktorý vznikol po zbytočnej chybe. V závere sme už išli do rizika a inkasovali sme štvrtý gól."

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: "Gratulujem môjmu tímu k víťazstvu, bol to náročný zápas na neľahkom teréne. Pochvalu si zaslúžia viacerí hráči nášho tímu, ktorí v predchádzajúcich zápasoch nehrali, no teraz príkladne zaskočili za spoluhráčov a podali kvalitný výkon. V prestávke som hráčom hovoril, že ešte ich čaká náročných 45 minút, a to sa aj potvrdilo. Michalovce vyrovnali na 1:1, no my sme išli ďalej a potvrdili sme našu ofenzívnu silu. Mali sme v zápase veľa šancí a vyhrali sme zaslúžene."

Ružomberok uspel v Senici

V úvodnom dejstve boli aktívnejší domáci, vypracovali si aj viac možností na strelenie gólu, v koncovke sa im však nedarilo. V 14. minúte po rýchlom protiútoku zakončil po zemi Kopečný, Macík jeho strelu pokryl. Ten istý hráč bol v ďalšom zakončení aj o štyri minúty, tentoraz ružomberský brankár loptu vyrazil. Obrovskú šancu mali Seničania v 21. minúte, kedy po centri Kopečného hlavičkoval na päťke osamotený Piroska, no Macík loptu spod brvna vyškriabal. Občas vystrčili rožky aj hostia, nebezpečná bola strela Madleňáka v 27. minúte, keď Fryšták loptu vyrazil. Na druhej strane ďalší center Kopečného našiel Maleca, ktorý hlavou namieril vedľa. V 32. minúte po chybnej rozohrávke v domácich radoch sa dostal do nebezpečnej pozície Kmeť, zvnútra šestnástky vypálil tvrdo, no výborným zákrokom sa prezentoval brankár Fryšták a loptu vyrazil na roh. Do polčasu mohli ísť Seničania s gólovým náskokom, keď po kombinačnej akcii a prihrávke Maleca bol v stopercentnej pozícii Kopečný, ale český hráč ani do tretice nevyzrel na brankára Macíka, ktorý bol v prvom polčase veľkou oporou Ružomberka.

Záhoráci mali lepší vstup aj do druhého polčasu. V 52. minúte si na center Kopečného nabehol Yenne, lopta po jeho hlavičke letela tesne vedľa. Zaslúženej gólovej odmeny sa dočkali domáci v 54. minúte, po rohovom kope Pirosku sa lopta dostala k Addovi a ten ju s prehľadom poslal do siete. Od 60. minúty začali byť hostia aktívnejší, domácicm akoby dochádzali sily. V útočnej fáze sa Ružomberčania nedostávali do šancí. V 86. minúte mohol zvýšiť Malec, ale nepremenil. Záver zápasu bol ako zo zlej knihy pre Záhorákov, keď najskôr v 87. minúte sa po centri Kmeťa dostal k odrazenej lopte Gerec a osamotený prestrelil brankára Fryštáka. O minútu padol aj ďalší gól do senickej siete. Regáliho strelu Fryšták ešte vyrazil, ale po následnom centri Kmeťa si loptu do vlastnej siete vrazil Carrillo.

FK Senica - MFK Ružomberok 1:2 (0:0)
Góly: 54. Addo - 87. Gerec, 88. Carrillo (vlastný). Rozhodovali: Kišš - Hrčka, Vitko, ŽK: Carrillo, Nemec - Almási, Kmeť

Senica: Fryšták - Addo, Asanovič, Carrillo - Kopečný, Totka, Gallovič, Nemec - Piroska - Malec, Yenne (69. Fotr)
Ružomberok: Macík – Čurma (46. Mojžiš), J. Maslo, Mrva – Kmeť, Kochan, Múdry (77. Ďungel), Takáč (64. Kostadinov), Madleňák (83. Filinský) – Almási (64. Regáli), Gerec

Trenčín remizoval s Pohroním

Futbalisti AS Trenčín remizovali v sobotnom stretnutí 10. kola Fortuna ligy na štadióne v Žiline s FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1. Premiéru vo funkcii hlavného trénera Pohronia absolvoval Čech Jan Kameník, ktorý počas reprezentačnej prestávky nahradil Mikuláša Radványiho.

V priamom súboji dvoch tímov z dna tabuľky začal aktívnejšie predposledný Trenčín. V 11. minúte mal prvú veľkú šancu Kadák, jeho strelu pod brvno vyrazil Jenčo na rohový kop. Onedlho bol brankár Pohronia opäť v permanencii, centrovanú loptu dokázal vyboxovať a následný pokus Roguljiča zblokovali jeho spoluhráči. V 26. minúte však už musel loviť loptu zo siete po umiestnenej strele El Mahdiouiho k žrdi - 1:0. V 40. minúte mohol ten istý hráč zdvojnásobiť náskok Trenčína, lenže z priameho kopu trafil iba do spojnice žrdí. Pohronie mohlo v závere prvého polčasu vyrovnať. Po rýchlom protiútoku sa dostal k zakončeniu Petrák a s jeho strelou mal Šemrinec čo robiť, aby ju vyrazil na roh.

Po obrátke malo Pohronie viac z hry a jeho hráči si vytvorili ďalšie šance. V 52. minúte Petrák v tutovke nedal a o päť minút neskôr neuspel pred Šemrincom ani Bimenyimana. Tlak hostí vyústil do vyrovnávajúceho gólu v 59. minúte, keď po centri Mazana a zmätkoch v domácej obrane dostal loptu hlavou do siete Weir - 1:1. Inkasovaný gól nevyburcoval Trenčanov k väčšej aktivite a keďže hráči Pohronia sa tiež príliš nehrnuli dopredu, zrodila sa pod Dubňom remíza.

AS Trenčín - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1 (1:0)
 Góly: 26. El Mahdioui - 59. Weir. ŽK: Ikoba - Obročník. Rozhodovali: A. Somoláni - Kováč, Roszbeck, bez divákov

Trenčín: Šemrinec - Ligeon, Šulek, Križan, Pirinen - El Mahdioui, Zubairu - Roguljič (68. Tučný), Kadák (83. Corryn), Ghali - Ikoba (76. Depetris)
Pohronie: Jenčo - Jacko, Pavlík, Špiriak - Badolo, Weir, Obročník (85. Chríbik), Mazan, Petrák (61. Župa) - Blahút (73. Fadera), Bimenyimana (85. Matič)

Zlaté Moravce-Vráble zdolali Nitru

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zdolali v sobotnom domácom stretnutí 10. kola Fortuna ligy FC Nitra 3:1. Regionálne derby sa začalo pre domáci nešťastne. Už v 3. minúte Faško zachytil nepresnú rozohrávku Moška a zoči-voči Chovanovi s prehľadom otvoril gólový účet zápasu. V 12. minúte sa dostal k zakončeniu Balaj, ale Šípoš jeho strelu na dvakrát vykryl. Vyrovnanie priniesla 34. minúte, Kuník na hranici malého vápna nedovolene vrazil do Dugu a nariadený pokutový kop premenil Balaj.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci. V 50. minúte si na Čögleyov center vyskočil Balaj, ktorého hlavičku vytesnil Šípoš na roh. V 53. minúte po Hrnčárovom rohu sa k hlavičke dostal opäť Balaj, ale namieril tesne vedľa ľavej žrde. ViOn išiel do vedenia v 64. minäte, po faule na Hrnčára mali domáci výhodu druhého pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil opäť Balaj a s prehľadom premenil. V 67. minúte mohlo byť vyrovnané. Faško priťukol Šefčíkovi, ktorého skvele vychytal Chovan. V 70. minúte mohli domáci streliť tretí gól, ale Grozdanovského strelu vykopol z bránkovej čiary Magda. V 85. minúte brankár Nitry vyrobil hrúbku, lopty sa zmocnil Hrnčár, poslal ju na Balaja a ten hlavou skompletizoval hetrik a spečatil víťazstvo domácich.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Nitra 3:1 (1:1)
Góly: 33., 64. a 85. Balaj (prvé dva z 11 m) - 3. Faško. Rozhodoval: Gemzický, ŽK: Moško, Chren, Hrnčár, Menich - Kuník, Mustafič, Gatarič

Zlaté Moravce-Vráble: Chovan - Čögley, Menich, Moško, Chren - Tóth - Hrnčár (90. Orávik), Grozdanovski (79. Ďubek), Duga, Kyziridis (70. Kovaľ) - Balaj
Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorín, Kolčák, Magda - Mustafič, Adamec (84. Šuľa) - Gatarič (67. Šefčík), Faško, Záhumenský (53. Chobot) - Franko (67. Jessus)

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce FC DAC 1904 Dunajská Streda ŠKF Sereď