VIDEO Bayern štyrmi gólmi zostrelil nováčika, Reusov zásah spasil Borussiu

Radosť hráčov Bayernu MníchovRadosť hráčov Bayernu Mníchov Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

AUGSBURG - Líder najvyššej nemeckej futbalovej súťaže RB Lipsko zvíťazil v sobotnom zápase 4. kola na pôde Augsburgu 2:0. Na čele tabuľky má jednobodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá uspela na štadióne Hoffenheimu 1:0 zásluhou gólu Marca Reusa.

Prvý triumf v sezóne si pripísal Leverkusen, ktorý vďaka presnému zásahu Argentínčana Lucasa Alaria vyhral na ihrisku Mainzu 1:0. Mainz v novom ročníku zatiaľ nezískal ani bod. Nováčik VfB Stuttgart naplno zabodoval v Berlíne, kde zdolal miestnu Herthu 2:0. Slovenský obranca Peter Pekarík nastúpil v základnej zostave domácich, v 21. minúte však musel opustiť trávnik pre zranenie.

Úradujúci majster Bayern Mníchov zvíťazil na pôde nováčikovskej Arminie Bielefeld 4:1, keď o svojom triumfe rozhodol už v prvom polčase, po ktorom viedol 3:0. O góly Bavorov sa podelili rovnakým dielom Thomas Müller a Robert Lewandowski.