VIDEO Sagan po zatiaľ najnáročnejšej etape na Giro d'Italia: Aspoň, že je deň voľna

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: profimedia.sk

PIANCAVALLO - Doteraz najťažšiu 15. etapu Gira d'Italia so záverečným stúpaním na Piancavallo vyhral britský cyklista Tao Geoghegan Hart. Štvrtý došiel po 185 kilometroch Portugalčan Joao Almeida a pred voľným pondelkom uhájil o 15 sekúnd ružový dres pred dnes druhým Holanďanom Wilcom Keldermanom.

Geoghegan Hart prešiel cieľom s rukou zdvihnutou k nebu a výkrikom "Nico" - víťazstvo venoval športovému riaditeľovi Ineosu Nicolasovi Portalovi, ktorý začiatkom marca podľahol v štyridsiatich rokoch infarktu.

"Na jar sme o neho prišli, čo pre nás bolo strašne ťažké. Všetci vedia, aký veľký vplyv mal na tím a predovšetkým na mňa. Každý deň, kedy pretekáme, na neho myslíme," uviedol dvadsaťpäťročný Londýnčan, ktorého prvá výhra na Grand Tour posunula na štvrté miesto priebežného poradia sekundu za Hindleyho.

Tao Geoghegan Hart Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Almeida sa po dojazde vyčerpaním zrútil na zem, ale bol šťastný, že udržal ružový trikot. "Samozrejme som strašne rád. Cítil som sa dobre, ale dnes tu boli silnejší jazdci, takže im gratulujem," uviedol líder pretekov, ktorý na svojom premiérovom Gire zatiaľ skončil osemkrát v prvej desiatke a nebol horší ako dvadsiaty piaty. "Keď mi ušli, tak prvý kilometer alebo dva som dúfal, že by som sa k nim mohol vrátiť. Potom som proste išiel úplne na hrane a trpel až do konca. Vypol som si aj vysielačku, aby som sa sústredil len na jazdu. Pre udržanie dresu som urobil maximum," povedal Almeida.

"Prvá zo štyroch ťažkých etáp na Giro d'Italia ... Aspoň, že zajtra je deň voľna!" napísal po dosiaľ najnáročnejšej etape Gira na sociálnej sieti Peter Sagan, ktorý obsadil 132. priečku s mankom 40:52 min. Tourminátor so 184 bodmi zostal na druhej priečke bodovacej súťaže, vedúci Demáre má na čele 221 bodov.

First of four hard stages at the Giro d'Italia... At least, tomorrow is a rest day! BORA-hansgrohe (Photo BettiniPhoto)

Uverejnil používateľ Peter Sagan Nedeľa 18. októbra 2020

Giro vstúpi do rozhodujúceho tretieho týždňa voľným dňom. V utorok je potom na programe pred dvoma náročnými alpskými etapami zvlnená etapa s dĺžkou 229 km z Udine do San Daniele del Friuli. Preteky ukončí nedeľná časovka v Miláne.

Viac o téme: Peter Sagan Tao Geoghegan Hart
  • Zdroj: ČTK, TASR