Slovensko pred zápasom roka ráta straty: Po Boženíkovi dostal stopku ďalší hráč

Víťazné oslavy slovenských futbalistovVíťazné oslavy slovenských futbalistov Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Slovenská futbalová reprezentácia nastúpi vo finále baráže ME 2020 na pôde Severného Írska bez útočníka Róberta Boženíka a stredopoliara Matúša Bera. Boženíkovi diagnostikovali zlomeninu priehlavkovej kosti, Bero má natrhnutý väz v kolene. Informovala o tom vo svojom pondelňajšom večernom športovom spravodajstve RTVS.

Obaja budú nútene pauzovať 4-6 týždňov. Boženík sa zranil v zápase Ligy národov proti Izraelu (2:3). Vyšetrenie ukázalo, že ide o milimetrovú zlomeninu priehlavkovej kosti na pravej nohe. "Po dohode s klubovým lekárom som sa rozhodol, že v Rotterdame absolvujem operáciu, počas ktorej mi do nohy vložia platničku," uviedol útočník Feyenoordu prostredníctvom videohovoru pre RTVS.

Boženík sa vyjadril aj k avizovanému odvolaniu Pavla Hapala z postu hlavného trénera slovenskej reprezentácie: "Verím, že vedenie Slovenského futbalového zväzu nájde toho správneho človeka, že sa chalani na baráž dobre pripravia a že sa Slovensko zomkne." Duel v Belfaste o postup na kontinentálny šampionát je na programe vo štvrtok 12. novembra o 20.45 h.

Viac o téme: Slovensko Severné Írsko Matúš Bero Róbert Boženík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články