Košice zvládli prvý domáci zápas v sezóne, Nové Zámky zdolali Zvolen po nájazdoch

Na snímke hráči Košíc pred zápasom predohrávky 9. kola Tipos extraligy HC Košice - DVTK Jegesmedvék MiškovecNa snímke hráči Košíc pred zápasom predohrávky 9. kola Tipos extraligy HC Košice - DVTK Jegesmedvék Miškovec Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:1 v utorňajšej predohrávke 9. kola Tipos extraligy. Pre "oceliarov" to bol prvý domáci zápas v sezóne a na ich víťazstve sa tromi gólmi podieľal útočník Pavel Klhůfek.

Úvod zápasu priniesol viacero nepresností, aj keď lepší štart do zápasu mali hostia. Tí najskôr nevyužili dve zaváhania košickej defenzívy, no v 5. minúte našiel Egle pred bránkou voľného Rokalyho a Sedláček sa nestihol presunúť - 0:1. Košičania sa postupne chopili iniciatívy a aj pri vyrovnanom počte hráčov na ľade sa viackrát usadili v pásme súpera. V 13. minúte sa dočkali, keď smer Růžičkovej strely jemne zmenil tečujúci Klhůfek. Domáci dostali vietor do plachiet aj vďaka pribúdajúcim presilovkám, v ktorých hostí viackrát podržal brankár Rajna. V 18. minúte hrali hostia v oslabení, v ktorom sa síce ubránili, no pokračujúci tlak "oceliarov" dokončil dorážkou do odkrytej bránky opäť Klhůfek - 2:1.

Druhá tretina vyznela herne aj výsledkovo pre domácich. Hráči Miškovca mali problém s prechodom cez stredné pásmo, v ofenzíve neboli príliš nebezpeční a viackrát "horelo" pred ich bránkou. V 35. minúte Klhůfek dokonal hetrik, keď v presilovke zblízka usmernil odrazený puk - 3:1. Hostia mohli krátko nato znížiť, keď sa do samostatného úniku dostal Vas, ale brankára Sedláčka neprekonal.

V prvej polovici tretej tretiny sa k slovu viackrát dostali hostia. Domáci sa sústredili na defenzívu a hoci často čelili ofenzívnym snahám Miškovca, výrazné gólové príležitosti nevznikali. V 50. minúte Sedláček zmaril pohotovú strelu Vasa. Už v 54. minúte počas presilovky hostia skúsili hru bez brankára, počas nej strelou z vlastného pásma presne namieril Baránek - 4:1. Miškovec sa však nevzdal a aj svoju nasledujúcu presilovku podporil hrou so šiestimi korčuliarmi. V 55. minúte sa dostal aj k zriedavej výhode šiestich proti trom, ale ani v nej neskórovali.

HC Košice - DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 13. Klhůfek (Růžička, Belluš), 19. Klhůfek (Jenyš, Růžička), 35. Klhůfek (Jokeľ), 53. Baránek (Pavlin) - 5. Rokaly (Wehrs, Egle). Rozhodovali: D. Konc st., Žák - J. Konc ml., Ordzovenský, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Deyl (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, bez divákov

HC Košice: Sedláček - Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák, Deyl, Novota - Vopelka, Chovan, Réway - Milý, Pospíšil, Klhůfek - Belluš, Eliaš, Jenyš - Krasničan, Havrila, Jokeľ
DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna - Szirányi, Wehrs, Vojtkó, Wolff, Láda, Gőz - Rokaly, Vas, Egle - Lövei, Osterberg, Flick - Csányi, Miskolczi, Révész - Farkas

Jan Šťastný, tréner Košíc: "Pripravovali sme sa na húževnatého súpera a naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Konečne sme chceli byť my tí, ktorí strelia prvý gól, ale opäť sa nám to nepodarilo. Oceňujem charakter nášho mužstva, ktoré dokázalo otočiť nepriaznivý stav. Po druhom góle sa upokojilo. Brankár Jakub Sedláček pôsobil veľmi isto, čo malo na tím výborný účinok."

Dave Allison, tréner Miškovca: "Nehrali sme tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Preto sme dnes prehrali. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Nové Zámky zdolali Zvolen po samostatných nájazdoch

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky uspeli v utorňajšej domácej dohrávke 2. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 1:0 po samostatných nájazdoch. Rozhodol o tom Samuel Zahradník v ôsmej sérii. Nové Zámky odohrali v novej sezóne zatiaľ iba tri zápasy, z ktorých vyťažili päť bodov. Zvolen má na konte trinásť bodov zo šiestich duelov a zostal na čele neúplnej tabuľky.

Oba tímy sa od úvodných minút trápili v ofenzíve, prvú väčšiu šancu si vypracovali domáci, keď Mikuš našiel Ondruška, ale ten minul bránku. V závere prvej tretiny po rýchlej akcii Obdržálek našiel Hämäläinena, ale brankár Zvolena Rahm sa stihol presunúť a vzápätí zlikvidoval aj pokus Embricha. V úvode druhého dejstva mohli otvoriť skóre hostia, ale po strele Koleniča sa blysol Kiviaho. Obe mužstvá zvýšili útočnú snahu, ale bez gólového efektu. V 28. minúte spravil chybu Rahm, ktorý vykorčuľoval za svoju bránku, puk nezachytil a Ondrušek bol blízko k otváraciemu zásahu, útočník Zvolena však zaváhal. Na opačnej strane sa dostali do sľubnej šance aj Zvolenčania, vo vlastnom oslabení išli traja na jedného, ale Ďalogovu strelu zneškodnil Kiviaho.

Ani v tretej tretine sa nikomu nepodarilo prekonať brankára. Veľkú príležitosť mal Puliš, ale osamotený ani na trikrát neprekonal Kiviaha. Žiaril aj Rahm na opačnej strane, keď reflexívne zlikvidoval odrazený puk. Vzápätí mal aj kus šťastia, keď po chybe v rozohrávke trafil Jurík iba žrď. Gól nepadol ani v predĺžení, o osude súboja museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa hostia presadili tri razy, zatiaľ čo domáci štyrikrát, rozhodujúci nájazd premenil Zahradník v ôsmej sérii.

HC Mikron Nové Zámky - HKM Zvolen 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Rozh. sam. nájazd: Zahradník. Rozhodovali: Novák, Lokšík - Hercog, Synek, vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, Västilä, Drtina, P. Mikuš, Šeliga, Ordzovenský, Fereta – Obdržálek, Bajtek, Hämäläinen – Zahradník, Embrich, Rogoň – Giľák, Holovič, J. Jurík – Andrisík, Ondrušek, S. Rehák
HKM Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, M. Ivan, Kubka, Hraško, M. Ďaloga, Meliško – Puliš, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Zuzin, Stupka – Kelemen, Jedlička, Kolenič – Marcinek, Tibenský, D. Ďuriš

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HC Mikron Nové Zámky DVTK Jegesmedvék Miškovec