Tréner Magoni nebol s výkonom Vlhovej v Söldene spokojný: Teraz nemôžeme zaspať!

Tréner Livio Magoni a vpravo jeho zverenkyňa slovenská slalomárka Petra VlhováTréner Livio Magoni a vpravo jeho zverenkyňa slovenská slalomárka Petra Vlhová Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

SÖLDEN - Po nevydarenom prvom kole sa slovenská lyžiarka Petra Vlhová napokon v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára tešila z pódiového umiestnenia. V rakúskom Söldene ju zdolalo iba silné talianske duo Marta Bassinová a Federica Brignoneová, Vlhová však po desiatom najlepšom čase v prvom kole tretie miesto brala všetkými desiatimi. Tím slovenskej lyžiarky zostal na rakúskom ľadovci Rettenbach aj ďalšie tri dni, ktoré využil na tréning.

Zverenka Livia Magoniho oľutovala jazdu z prvého kola, ktorá jej nevyšla podľa predstáv: "Ja sa cítim dobre. Keď neberiem prvé kolo, tak to boli dobré preteky. Ale možno tým , že boli po dlhšom čase prvé a navyše som bola v strese, tak prvé kolo nevyšlo. A ja keď mám stres, som zviazaná a neviem robiť to, čo viem. Takže sa z toho treba poučiť do ďalšej sezóny. Teraz máme pred sebou ešte veľa pretekov."

Petra Vlhová v prvom Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP Photo/Giovanni Auletta

Po treťom mieste zostal slovenský realizačný tím v Söldene trénovať, odkiaľ sa na ďalšiu časť Svetového pohára presunie do Fínska "Teraz nemôžeme zaspať, musíme sa dobre pripraviť na Lech a Levi. Sölden? Výsledok bol dobrý, pretože sme ho zachránili, ale ani druhé kolo nebolo dokonalé," zhodnotil Magoni preteky pre web neveitalia.it. "Petra lyžovala tak ako by som si predstavoval, a ako to naozaj vie, len v siedmich bránkach," doplnil taliansky tréner.

Viac o téme: Petra Vlhová Sölden Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články