Prestup do Zvolena nedopadol podľa predstáv: Slovenský obranca sa vracia späť do Košíc

Christián Michalčin (vľavo)
Christián Michalčin (vľavo)

ZVOLEN - Kariéra slovenského hokejového obrancu Christiána Michalčina bude pokračovať v HC Košice. Do materského klubu sa vrátil po tom, čo nedávno skončil krátke pôsobenie v HKM Zvolen. Košický klub informoval o staronovej akvizícii na sociálnych sieťach.

"Christián nás kontaktoval s tým, že mu pôsobenie vo Zvolene nedopadlo podľa predstáv. V lete absolvoval letnú prípravu pod vedením nášho kondičného trénera a boli sme dohodnutí, že bude hrať za Košice. Vzhľadom na nejasnú situáciu počas leta sa nakoniec rozhodol prijať ponuku Zvolena. Po dohode s vedením klubu sme sa rozhodli neotočiť sa mu chrbtom a to aj napriek neistote spôsobenej pandémiou. Chceme mu pomôcť aj vzhľadom na to, že sa s priateľkou tešia z prírastku v rodine. Christián bude zároveň naša „poistka“ pre prípad možného odchodu Dávida Mudráka do zámoria," prezradil hlavný tréner a zároveň športový riaditeľ HC Košice Jan Šťastný.

Michalčin prišiel do Zvolena pred sezónou 2020/2021. V predčasne ukončenej sezóne 2019/2020 bol hráč Košíc, no počas ročníka zamieril do Liptovského Mikuláša. V najvyššej slovenskej súťaži má na konte celkovo 124 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 1 gól a 10 asistencií. V roku 2015 získal s Košicami majstrovský titul.


Tagy: HC Košice HKM Zvolen Christián Michalčin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Milan Kapusta

DISKUSIA